W najnowszym numerze BŁ
Treści publikowane na tej stronie możesz czytać za darmo dzięki osobom, które kupują „Brać Łowiecką” i w ten sposób wspierają naszą działalność. Dziękujemy czytelnikom papierowego i elektronicznego wydania czasopisma! Jeżeli uważasz zamieszczane tutaj materiały za wartościowe, to zachęcamy do kupowania miesięcznika.
Dołącz do grona naszych prenumeratorów!
Spis treści numeru 4/2021
Nie straszyć wilkami | 38
Wojciech Sobociński
Środowiska zarówno łowieckie, jak i prowilcze muszą ustąpić z dotychczas zajmowanych pozycji. Inaczej cywilizowane metody zarządzania wilkami oraz ich ochrony zostaną zastąpione nielegalnymi i radykalnymi działaniami.
Odrobaczanie zwierzyny płowej | 42
Paweł Janiszewski
Od kilku lat najważniejsze zagrożenie zdrowotne dla zwierzyny to ASF i wszelkie problemy organizacyjne związane z tą chorobą wirusową. Coraz rzadziej wspomina się już o ptasiej grypie czy o wściekliźnie, które jeszcze niedawno były gorącym tematem. Pamiętajmy jednak, że te choroby nie zniknęły ze środowiska bytowania dzikich zwierząt. Tak samo nie wyginęły pasożyty zwierzyny płowej, których negatywny wpływ niestety często się pomija (o czym wspominano już m.in. w BŁ nr 5/2020).
Dziczyzny trzeba nauczyć | 62
Adam Depka Prądzinski
O popularyzacji dziczyzny w restauracjach, związanych z nią obawach, a także o potrzebie edukowania kucharzy i gości rozmawiamy z Adamem Chrząstowskim, dyrektorem kulinarnym Hotelu Arłamów i ambasadorem marki HoReCa Las-Kalisz.
Strzelectwo myśliwskie dla młodzieży | 92
Paweł Nowicki
Z Piotrem Jóźwiakiem, przewodniczącym Komisji Strzeleckiej przy Naczelnej Radzie Łowieckiej PZŁ, i Ryszardem Kapłonem, sekretarzem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS), rozmawiamy o wprowadzaniu klasy junior PZŁ do pięcioboju myśliwskiego.