Zakaz noszenia broni w Warszawie

Zakaz noszenia broni w Warszawie
Listopad 06 11:32 2019 Wydrukuj

AKTUALIZACJA: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 listopada 2019 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 8 listopada i wejdzie w życie 11 listopada br.

W poniedziałek 4 listopada opublikowano projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Ma on obejmować obszar miasta stołecznego 11 listopada 2019 r. Ten zamiar uzasadniono koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości państwowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości (odbędą się one na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego) oraz organizowanych tego dnia zgromadzeń publicznych. A te mają być przynajmniej dwa – Marsz Niepodległości urządzany przez narodowców oraz kontrmanifestacja środowisk lewicowych, antyfaszystowskich i feministycznych. 11 listopada odbędzie się także Bieg Niepodległości.

 
„Wprowadzenie zakazu zmniejszy ryzyko wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bowiem posiadacze broni nie będą mogli nosić lub przemieszczać się z bronią, dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym możliwość dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych do jej użycia” – argumentuje resort spraw wewnętrznych.
 
Z uwagi na krótki okres obowiązywania i ograniczoną miejscowo restrykcję planowana regulacja nie powinna – zdaniem jej autorów – powodować nadmiernej uciążliwości dla ok. 28,5 tys. osób fizycznych i 150 podmiotów mających pozwolenia na broń w Warszawie.
 
Projektowane rozporządzenie ma wejść w życie z dniem rozpoczęcia obowiązywania zakazu, tj. 11 listopada 2019 r.
 
Red., Fot. archiwum

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.