Zakaz noszenia broni w Warszawie

Zakaz noszenia broni w Warszawie
Sierpień 23 11:59 2019 Wydrukuj

Najpóźniej w poniedziałek 26 sierpnia zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw, a w piątek 30 sierpnia wejdzie w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji wprowadzające zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na terenie miasta stołecznego Warszawy. Będzie on obowiązywał od piątku 30 sierpnia do poniedziałku 2 września br.
 
Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia, wprowadzenie obostrzeń, które dotkną również myśliwych mieszkających w Warszawie lub planujących podróż z bronią przez to miasto, wynika z konieczności „zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa uczestników uroczystości organizowanych w związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbędą się w dniu 1 września 2019 r.”. Oficjalne wydarzenia zaplanowano na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, delegacje zagraniczne, w tym przywódcy państw i przewodniczący organizacji międzynarodowych, zostaną zaś zakwaterowane w hotelach na obszarze całego miasta. Uzasadnia to zastosowanie szczególnych rozwiązań, które „zwiększą poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego”.
 
Według resortu zakaz będzie oddziaływał na blisko 28,5 tys. osób fizycznych oraz mniej więcej 150 podmiotów. Ze względu na krótki czas trwania i ograniczony miejscowo zasięg nie powinien powodować dla nich nadmiernej uciążliwości.

Red., Fot. zorandim75/Adobe Stock

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.