strona główna

Aktualności

Myśliwskie białe kruki do zdobycia

Myśliwskie białe kruki do zdobycia
Październik 09 12:58 2020 Wydrukuj

Warszawski Antykwariat Kwadryga już po raz drugi urządza aukcję swoich zbiorów. Wśród 732 wystawionych przedmiotów znalazły się książki, rękopisy, plakaty, grafiki i fotografie. Wszystkie zostały pokazane i opisane na stronie sklepu, a na żywo można je zobaczyć w siedzibie Kwadrygi na ul. Wilczej 29 A lok. 25 po wcześniejszym umówieniu się.
 
Pewnie byśmy nie wspominali o tym wydarzeniu, gdyby nie to, że pod młotek poszły również myśliwskie perełki. Jedna z nich to „Lis. Monografja [!] myśliwska” z 1932 r. autorstwa Jerzego Dylewskiego, a z przedmową nie byle kogo, bo samego Włodzimierza Korsaka. Ptasiarzy z pewnością zainteresuje książka Władysława Gürtlera „Nasze skrzydlate drapieżniki (gołębiarz – krogulec – sokół wędrowny)”, również z międzywojnia, bo z 1925 r. Jest też coś dla fanów beletrystyki – „Z tropu w trop…” Pawła Szumilasa, wydane w 1938 r. Wreszcie najstarsza rzecz w tym zestawieniu – sprawozdanie z działalności warszawskiego oddziału Cesarskiego Towarzystwa Rozmnażania Zwierzyny Łownej i Prawidłowego Myślistwa za 1913 rok w wersji dwujęzycznej – rosyjsko-polskiej. Wszystkie publikacje do obejrzenia w witrynie aukcji.
 
Miłośnicy kultury łowieckiej już przebierają nogami. Na pewno mogą rozgrzewać palce na klawiaturach, bo internetowa licytacja tuż-tuż – w niedzielę 11 października w serwisie aukcyjnym OneBid.pl. Oferty można składać już teraz po zalogowaniu do serwisu.
 
Szczegóły dotyczące aukcji i dane kontaktowe na stronie Kwadrygi.
 
Red., Fot. Antykwariat Kwadryga

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.