strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

15 lat KŁ "Las" w Przasnyszu

15 lat KŁ
Styczeń 28 11:47 2013 Wydrukuj

Koło Łowieckie „Las” w Przasnyszu zostało założone 28 grudnia 1997 roku. Inicjatorami jego powstania byli pracownicy Nadleśnictwa Przasnysz. Obecnie w skład zarządu wchodzą: przewodniczący Stanisław Płoski, niżej podpisany łowczy, sekretarz Dariusz Gładek, skarbnik Mariusz Gładek, gospodarz Jan Gładek oraz przewodniczący komisji rewizyjnej Walenty Gałach.

Koło gospodaruje w obwodzie łowieckim o powierzchni 5380 ha, z czego 36 proc. stanowią lasy. Zgodnie z kategoryzacją jest to obwód polny słaby, jednak nie przeszkadza nam to w prowadzeniu prawidłowej gospodarki łowieckiej, dzięki czemu udało nam się na tym obszarze pozyskać medalowe jelenie byki. Koło ma własny domek myśliwski „Gajówka”. Członkowie „Lasu” pełnią także różne funkcje w PZŁ i komisjach problemowych.

Obchody 15-lecia istnienia KŁ „Las” odbyły się 16 czerwca 2012 roku. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP w Jednorożcu, którą celebrowali ks. kanonik Krzysztof Dylnicki, duszpasterz okręgu ostrołęckiego PZŁ, oraz ks. kanonik Andrzej Kron, proboszcz miejscowej parafii. Podczas mszy poświęcono sztandar koła ufundowany przez sponsorów.

Następnie uczestnicy przenieśli się do „Zajazdu”, gdzie prezes ostrołęckiej ORŁ odznaczył KŁ „Las” Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej. Gośćmi jubilatów byli ponadto: członkowie ORŁ i ZO PZŁ w Ostrołęce, nadleśniczy i jego zastępca, starosta i wójtowie gmin, na terenie których leży obwód łowiecki, dyrektorzy szkół, z którymi „Las” od wielu lat współpracuje, koledzy z sąsiednich kół oraz lokalna społeczność. Oprawę muzyczną zapewnił Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Lidzbarka Welskiego oraz młodzieżowy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Młode Kurpie”.

Tadeusz Orłowski, Fot. Arch. T. Orłowskiego | BŁ nr 2/2013
 

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.