strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

65 lat KŁ "Łoś" w Pyrzycach

Styczeń 09 11:55 2012 Wydrukuj

Koło Łowieckie „Łoś” w Pyrzycach powstało w 1946 roku. Od samego początku gospodarowało na terenach powiatu pyrzyckiego, obecnie w obwodzie polnym o powierzchni ok. 12 800 hektarów. W kole poluje 45 myśliwych, jest też dwóch kandydatów.

W 2011 r. „Łoś” obchodził 65-lecie. Uroczystości rocznicowe zorganizowano w dwóch etapach. 23 października 2011 r. w intencji koła odbyła się msza św. w kościele pw. NMP w Pyrzycach, po czym w uroczystym pochodzie ulicami miasta myśliwi przeszli do sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury, gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru przy sygnale „Darz Bór” przywitano gości: przedstawicieli ZO PZŁ w Szczecinie, nadleśnictwa Gryfino, władz samorządowych i organizacji pozarządowych. Zasłużonym myśliwym wręczono odznaczenia, a goście składali członkom koła gratulacje z okazji jubileuszu.

Podczas imprezy rozstrzygnięto też konkurs plastyczny o tematyce łowieckiej, ogłoszony w sierpniu 2011 r. i przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych z terenów, na których gospodaruje koło. Laureaci otrzymali cenne nagrody.

Wszystkim zgromadzonym zespół sygnalistów „Złoty Szpon” z Dobrzan zaprezentował sygnały myśliwskie, omawiając również ich genezę oraz znaczenie. Końcowym etapem oficjalnych uroczystości było otwarcie wystawy myśliwskiej koła, która przez kolejne dni była dostępna w galerii Pyrzyckiego Domu Kultury.


Uroczystości rocznicowe zakończyła zabawa hubertowska, zorganizowana 19 listopada 2011 r., podczas której myśliwi i ich goście bawili się do białego rana.

Miłosz Łuszczyk
Fot. R. Konieczniak

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.