XIV edycja konkursu na najciekawsze parostki sezonu. Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń
Lipiec 22
13:30
2024
Wydrukuj
Zdjęcia strzelonych w bieżącym sezonie łowieckim 2024/2025 przez myśliwych należących do PZŁ kozłów – myłkusów i perukarzy oraz form regularnych, ale odznaczających się wyjątkowymi cechami (waga, rozłoga, długość tyk, uperlenie, barwa itp.) – można zgłaszać do udziału w tegorocznym konkursie na najciekawsze parostki do 13 października.
Zgłoszenia
Warunki uczestnictwa pozostają bez zmian (szczegółowo zostały przytoczone pod notatką). Zgłoszenia nadsyłane mailowo na adres braclowiecka@oikos.net.pl lub pocztą tradycyjną pod adresem redakcji powinny zawierać:
-
wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (wzór do pobrania TUTAJ);
-
zaświadczenie od dzierżawcy lub zarządcy obwodu o pozyskaniu rogacza zgodnie z wydanym upoważnieniem (może to być kopia upoważnienia do wykonywania polowania indywidualnego z adnotacją o strzeleniu zgłaszanego do konkursu kozła);
-
co najmniej jedno estetyczne, nieprzetworzone zdjęcie wypreparowanych parostków (obowiązek preparacji nie dotyczy perukarzy) o wielkości min. 1 MB.
Głosowanie
Po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń internauci, którzy zarejestrują się i zalogują w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej”, będą mogli od 14 października do 11 listopada 2024 r. oceniać zgłoszone do konkursu i zamieszone w galerii internetowej parostki. Następnie komisja konkursowa oceni wytypowaną przez internautów dziesiątkę trofeów do 22 listopada, a rozstrzygnięcie i wyłonienie trzech pierwszych miejsc nastąpi 25 listopada. Listę zwycięzców ogłosimy w BŁ 1/2025 oraz na naszej stronie internetowej.
Nagrody
Sponsorem nagród – do wygrania ponownie polowanie na mulaki białoogonowe w Finlandii jesienią 2025 r. lub roczny zapas (100 szt.) amunicji myśliwskiej marki Lapua za zajęcie pierwszego miejsca oraz po paczce amunicji dla zdobywców miejsc od drugiego do dziesiątego – jest warszawska firma Incorsa. Każdy powinien wskazać w formularzu konkursowym, w jakim kalibrze (z dostępnej w Polsce oferty marki Lapua) chciałby otrzymać amunicję w razie zwycięstwa lub zakwalifikowania się do konkursowej czołówki. Zdobywca pierwszego miejsca zostanie dodatkowo uhonorowany okolicznościową statuetką zaprojektowaną i wykonaną w pracowni firmy Makama w Opolu, a wszyscy uczestnicy otrzymają ścienne kalendarze myśliwych i sympatyków łowiectwa na 2025 r. Myśliwi, których trofea zakwalifikują się do pierwszej dziesiątki, będą także poproszeni o przygotowanie opowiadań relacjonujących polowanie na myłkusa, które zostaną opublikowane na łamach BŁ.
Polowanie na mulaki jako nagrodę główną wybrali zwycięzcy trzech minionych edycji konkursu. Relację z wyprawy w październiku 2022 r., w której uczestniczył Roman Mielcarek – zdobywca najciekawszych parostków sezonu 2021/2022 – zamieściliśmy w BŁ 4/2023 (tekst pt. „Na fińskie mulaki z Lapuą” jest też do pobrania TUTAJ). Patryk Usowski – laureat konkursu w sezonie 2022/2023 – opisał swoje wrażenia w BŁ 12/2023 („Selekcyjny mulak za najciekawsze parostki”), a Tomasz Mikrut – zdobywca najciekawszych parostków sezonu 2023/2024 – do Finlandii wyruszy w październiku br.
Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ. Z pełnym regulaminem konkursu można się zapoznać TUTAJ.
Red., Fot. Archiwum
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Do Konkursu można zgłaszać wyłącznie rogacze pozyskane w sezonie łowieckim 2024/2025 przez myśliwych należących do PZŁ.
2. Każdy Uczestnik może zgłosić dowolną liczbę pozyskanych przez siebie trofeów rogaczy.
3. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko Uczestnika, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, datę i miejsce pozyskania rogacza oraz zaświadczenie od dzierżawcy lub zarządcy obwodu o pozyskaniu kozła zgodnie z wydanym upoważnieniem (może to być skan druku upoważnienia do wykonywania polowania z adnotacją o pozyskaniu myłkusa lub perukarza), a także przynajmniej jedno dobrej jakości zdjęcie wypreparowanego trofeum (ze względu na czas preparacji w przypadku perukarzy dopuszcza się zdjęcie niewypreparowanego trofeum) o rozmiarze minimum 1 MB. Konieczne jest również przesłanie opatrzonej własnoręcznym podpisem informacji o zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu i jego zaakceptowaniu, a także o zgodzie na wykorzystanie danych osobowych do celów związanych z przeprowadzeniem Konkursu, określonych w Regulaminie. Wzór gotowego formularza zgłoszeniowego stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
4. Nadesłane zdjęcia Organizator będzie na bieżąco zamieszczać w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej” w zakładce Galeria. Internauci po zarejestrowaniu się i zalogowaniu w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej” będą mogli oceniać parostki od 14 października 2024 r. do 11 listopada 2024 r. Ocena polega na przyznaniu punktu trofeum wybranemu przez oceniającego. Zarejestrowani użytkownicy mogą oddać wyłącznie jeden głos w ciągu doby na każde zdjęcie, przy czym mogą oddawać głosy na dowolną liczbę trofeów.
5. Komisja Konkursowa dokona klasyfikacji najwyżej ocenionej dziesiątki trofeów, przyznając każdemu od 1 do 10 punktów. Uczestnik, którego parostki zdobędą najwięcej punktów, zajmie pierwsze miejsce i otrzyma nagrodę główną. Komisja Konkursowa przeprowadzi ocenę wytypowanej przez internautów dziesiątki trofeów do 22 listopada 2024 r.
6. W przypadku gdy kilka trofeów zdobytych i zgłoszonych przez tego samego Uczestnika znajdzie się w dziesiątce najwyżej ocenionych, do finału przejdzie jedno, które uzyska największą liczbę punktów w głosowaniu internetowym. Pulę 10 trofeów podlegających ocenie Komisji Konkursowej uzupełnia wówczas kolejne najwyżej ocenione trofeum.
7. W przypadku zauważenia nieuczciwych praktyk ze strony Uczestników Organizator zastrzega sobie prawo do ingerencji w przebieg głosowania, włącznie z wycofaniem ich zdjęć z Konkursu.
8. Uczestnicy, których parostki zakwalifikowały się do pierwszej trójki najciekawszych trofeów sezonu, zobowiązują się do ich bezpłatnego udostępnienia redakcji „Braci Łowieckiej” na potrzeby przygotowania ekspozycji podczas krajowych targów łowieckich w 2025 r. Odbiorem (w tym pokryciem kosztów przesyłek) i zabezpieczeniem trofeów zajmuje się redakcja „Braci Łowieckiej”.
9. Każdy z Uczestników, których trofea zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki, zobowiązuje się do przygotowania tekstu relacjonującego okoliczności pozyskania zgłoszonego do Konkursu rogacza w celu publikacji na łamach „Braci Łowieckiej” oraz zgadza się na umieszczenie swojego wizerunku w materiałach promujących Konkurs na łamach „Braci Łowieckiej”, w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej” (www.braclowiecka.pl) i na fanpage’u „Braci Łowieckiej” na portalu Facebook, a także na platformach należących do Współorganizatora.
10. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 13 października 2024 r. Można je przesyłać drogą elektroniczną na adres braclowiecka@oikos.net.pl lub pocztą tradycyjną: Redakcja „Braci Łowieckiej”, ul. Kaliska 1 m. 7, 02-316 Warszawa (z dopiskiem na kopercie „Myłkus”), wraz z wypełnionym formularzem konkursowym.
11. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane w „Braci Łowieckiej” nr 1/2025 oraz w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej” w styczniu 2025 r. Zwycięzcy zostaną także powiadomieni telefonicznie.