strona główna

Aktualności

Stop handlowi kradzionymi fotopułapkami – zarejestruj swoje urządzenie

Zarejestruj fotopułapkę
Czerwiec 26 11:37 2023 Wydrukuj

Sklep dzikaknieja.pl, czołowy dystrybutor fotopułapek w Polsce, postanowił zaradzić coraz częstszemu problemowi handlu kradzionymi kamerami leśnymi. Każdy posiadacz fotopułapki może ją bezpłatnie zarejestrować w stworzonej przez dzikaknieja.pl bazie na stronie www.forestcam.pl.

Wymagane są: numer seryjny urządzenia i/lub IMEI (w przypadku kamer z modułem GSM), imię i nazwisko, adres e-mailowy oraz numer telefonu właściciela. Do formularza należy również załączyć zdjęcie z widocznym numerem seryjnym lub IMEI urządzenia jako dowód jego posiadania. Po weryfikacji przez administratora serwisu fotopułapka zostanie dodana do bazy. Warto tu zaznaczyć, że dane osobowe są przetwarzane w bezpieczny sposób przez wykwalifikowany personel i przechowywane tylko do celów, które przyświecają istnieniu serwisu – służą wyłącznie do poinformowania właściciela o odnalezieniu kamery lub sprawdzenia, czy fotopułapki nikt nie zgłosił jako kradzionej. Nie zostaną wykorzystane do żadnych innych rzeczy, np. do marketingu. Dlatego nie musimy się obawiać, że dane trafią w niepowołane ręce.

Gdy instalujemy fotopułapkę poza naszą posesją, powinniśmy się liczyć z tym, że jest ona narażona na zniszczenie przez dzikie zwierzęta, akty wandalizmu lub kradzież. Możemy, oczywiście, poczynić pewne kroki, aby sprzęt lepiej zabezpieczyć, np. zainwestować w dodatkową ochronę typu metalowa obudowa lub gruba stalowa linka. Jednak nie daje nam to stuprocentowej pewności, że kamera obserwacyjna nie stanie się łupem złodzieja. Serwis forestcam.pl umożliwia nie tylko darmowe zarejestrowanie urządzenia, lecz także zgłoszenie jego kradzieży. Pozwala też przerejestrować fotopułapkę na innego właściciela w przypadku jej zbycia lub zakupu używanej.

W sieci kwitnie handel kamerami obserwacyjnymi z drugiej ręki. Mowa tu nie tylko o portalach aukcyjnych, lecz także o forach sprzedażowych mnożących się w mediach społecznościowych, np. na Face­booku. Oferowany w ten sposób sprzęt jest znacznie tańszy, bo używany. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup, należy sprawdzić jego przeszłość, aby nie wejść w posiadanie fotopułapki, która np. jest zabezpieczona hasłem, lub nie zostać posądzonym o paserstwo. Dlatego warto poświęcić 5 minut na rejestrację na forestcam.pl.

 

Agata Chmielewska, Fot. dzikaknieja.pl

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.