strona główna

Aktualności

PZŁ pozywa Izdebskiego

PZŁ pozywa Izdebskiego
Grudzień 12 16:42 2016 Wydrukuj

Z informacji uzyskanych przez redakcję w biurze Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych wynika, że działająca na mocy pełnomocnictwa PZŁ kancelaria radców prawnych i adwokatów Sołtysiński Kawecki & Szlęzak przygotowała przedsądowe wezwanie do zaniechania przez przewodniczącego Sławomira Izdebskiego rozpowszechniania informacji nieprzychylnych dla Związku. Konkretnie chodzi o wypowiadane przez niego publicznie zarzuty: nienależytego wypełniania obowiązków w zakresie kontroli populacji dzików oraz przyczynienia się do rozwoju ASF-u,

 
niegospodarności, wykorzystywania działalności, mienia lub struktury Związku do realizowania prywatnych celów jego władz, niewykonywania obowiązków dotyczących jawności i kontroli działalności PZŁ, działania sprzecznego z interesem rolników, powiązań z aparatem PRL oraz spełniania przez Związek przesłanek delegalizacji. Ma on także zaprzestać używania poniżających lub obelżywych określeń w wypowiedziach odnoszących się do władz PZŁ.
 
Kancelaria zobowiązała Izdebskiego do opublikowania oświadczenia z przeprosinami za naruszenie dobrego imienia Związku w dzienniku „Rzeczpospolita”, miesięczniku „Łowiec Polski” oraz w stacji Polsat News 2. W razie niezastosowania się do powyższego sprawa zostanie skierowana do sądu.
 
Rozmowę ze Sławomirem Izdebskim opublikowaliśmy w nr 11/2016. Tekst można pobrać TUTAJ.

Red., Fot. BillionPhotos.com/Fotolia

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.