strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

Koło Łowieckie "Miś" w Kocku w roku 60-lecia

Styczeń 28 11:31 2013 Wydrukuj

Pod takim tytułem ukazała się kolejna publikacja dotycząca „Misia”. Nie jest to jednak kronika 60-lecia koła. Ze spisu treści wynika bowiem, że autor skupił się na ostatnich 15 latach działalności (1997–2012). Wszystko dlatego, że poprzedni okres (1952–1997) opisano w dwóch wcześniej wydanych tomach.

Jako członek KŁ „Miś” od 1978 r. mogę stwierdzić, że książka jest cenną pozycją, ponieważ zawiera ogrom wiedzy o kole i jego dokonaniach z ostatnich lat. W samym tylko kalendarium znalazło się aż 135 krótkich informacji. Każda z nich przypomina o jakimś zdarzeniu i jest wycinkiem historii koła w pigułce. Około 100 kolorowych zdjęć doskonale uzupełnia opisane zdarzenia. Przy fotografii każdego z 47 członków znalazły się także zwięzłe notatki biograficzne, co z pewnością ożywia i uatrakcyjnia omawiane wydawnictwo.

Książkę wręczono członkom koła i licznie przybyłym gościom podczas uroczystych obchodów jubileuszu „Misia” 24 czerwca 2012 roku. Imprezę tę połączono z obchodami Dni Kocka (miasto w tym roku świętuje 595. rocznicę otrzymania praw miejskich).

125 egzemplarzy książki ufundowano ze środków koła, a drukiem i oprawą zajęła się firma „Galena” z Radzynia Podlaskiego.

Leszek Mitura
Fot. Arch. koła

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.