strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

50 lat WKŁ "Trop" w Bemowie Piskim

Wrzesień 28 09:45 2011 Wydrukuj

14 marca 1961 r. na spotkaniu grona myśliwych zapadła decyzja o założeniu koła łowieckiego, które przyjęło nazwę WKŁ „Trop” z siedzibą w Bemowie Piskim, przy Jednostce Wojskowej 4487. 10 maja 1961 r. złożono wniosek do Powiatowej Rady Łowieckiej w Piszu o przyjęcie koła w poczet członków PZŁ, nadając mu numer 160. W tym dniu został również uchwalony i podpisany przez założycieli pierwszy statut koła.

Obecnie „Trop” liczy 46 myśliwych i 6 stażystów, a gospodarkę łowiecką prowadzi w dwóch obwodach: leśno-polnym i leśnym.

21 maja br. w Klubie Garnizonowym w Bemowie Piskim odbyły się obchody 50-lecia WKŁ „Trop”, zapoczątkowane mszą. Wzięli w nich udział: założyciele koła, przedstawiciele władz lokalnych i łowieckich, zaprzyjaźnionych kół, myśliwi i ich rodziny, a także przedstawiciele współpracujących z „Tropem” okolicznych szkół oraz przedszkola z Bemowa Piskiego. Organizacją zajęli się Adam Wójcik i Mieczysław Necel, a nad całością czuwał prezes koła Henryk Krajewski. W trakcie uroczystości zaproszeni goście i myśliwi otrzymali pamiątkowe ryngrafy oraz medale, natomiast uczniom z zaprzyjaźnionych szkół wręczono nagrody, po rozstrzygnięciu ogłoszonych wcześniej różnych konkursów.
Uwieńczeniem obchodów były występy artystyczne. Duży aplauz otrzymały po swoim występie przedszkolaki z Wojskowego Przedszkola w Bemowie Piskim, które zaprezentowały tańce współczesne oraz anegdoty o myśliwych.
Cecylia Wądołowska
fot. Arch. koła

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.