strona główna

Konkursy

Rozstrzygnięcie konkursu "Pomóżmy zwierzynie drobnej"

Maj 29 15:04 2012 Wydrukuj


Wyniki konkursu dla myśliwych indywidualnych

Sztucery (z uwagi na ostatnią zmianę Rozporządzenia w sprawie wykonywania polowania i znakowania tusz, zamiast rewolweru Ruger SP-01 zostanie wręczony sztucer Weatherby Vanguard Package) dla zdobywców trzech pierwszych miejsc oraz amunicję dla myśliwych, którzy zajęli miejsca od czwartego do szóstego, w tegorocznej edycji konkursu ufundowała firma Artemix z Warszawy.

Lisiarzem sezonu 2011/12 i zdobywcą sztucera Remington SPS Varmint oraz okolicznościowej statuetki ufundowanej i wykonanej przez firmę Nest z Pruszkowa został Tadeusz Borowy z WKŁ „Zajęczy Trop” w Warszawie, który pozyskał 184 lisy i 12 jenotów.

Również powyżej półtorej setki drapieżników (152 lisy i 3 jenoty) strzelił Jan Jankowski z KŁ „Ryś” w Bielsku Podlaskim, który zostanie nagrodzony sztucerem Weatherby Vanguard Package.

Trzecie miejsce i sztucer Marlin X7 zdobył Jarosław Kozera, ubiegłoroczny zwycięzca konkursu. W obwodzie KŁ „Darz Bór” w Połajewie pozyskał 121 drapieżników (116 lisów oraz 5 jenotów).

Amunicję firmy Norma otrzymują (kolejno zdobywcy miejsc od czwartego do szóstego): Roman Dziuba z WKŁ „Daniel” w Bartoszycach (78 lisów i 33 jenoty), Rafał Stodolski z KŁ „Wielowieś” w Wielowsi Klasztornej (74 lisy) oraz Leszek Szpakowski z KŁ „Tur” w Nowej Soli (57 lisów
i 3 jenoty).


Wyniki konkursu dla kół łowieckich

W kategorii „największa liczba lisów i jenotów w przeliczeniu na jednego myśliwego – członka koła” w sezonie 2011/12 zwyciężyło KŁ „Lis” w Poznaniu. Myśliwi z tego koła pozyskali 105 lisów i 16 jenotów. Koło liczy obecnie 18 członków, na jednego przypadło zatem niespełna 7 drapieżników (6,72). Zwycięzcy otrzymują od firmy Graff z Wałcza kupon na odzież o wartości 4 tys. złotych.

W kategorii „największa liczba lisów bez względu na wielkość obwodów” wygrało KŁ „Ryś”
w Bielsku Podlaskim
.
Myśliwi z tego koła pozyskali 285 lisów i 3 jenoty. Koło otrzymuje od firmy Graff z Wałcza kupon na odzież o wartości 4 tys. złotych.


Wyniki konkursu w kategorii na najlepsze zagospodarowanie łowisk pod względem warunków bytowych zwierzyny drobnej

Głównym sponsorem nagród (na łączną kwotę 10 tys. zł) jest firma Lemigo z Grudziądza. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawował Klub Niemieckiego Teriera Myśliwskiego.

Kołem o łowisku najlepiej zagospodarowanym pod względem warunków bytowych zwierzyny drobnej zostało KŁ „Knieja” z Krotoszyna. Zwycięzcy otrzymują kupon o wartości 3 tys. zł na wyroby firmy Lemigo oraz kupon o wartości 2 tys. zł na zakup zajęcy lub kuropatw do zasiedlenia łowiska.

Drugie miejsce i kupon o wartości 3 tys. zł na wyroby firmy Lemigo otrzymuje KŁ „Kruk” z Czarnkowa.

Trzecie miejsce zajęło KŁ „Orzeł” z Osieka, które zostanie nagrodzone kuponem o wartości 2 tys. zł na wyroby firmy Lemigo.

Zwycięzcom we wszystkich kategoriach serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.