Pomóżmy zwierzynie drobnej 2024/2025
Listopad 21
13:05
2024
Wydrukuj
Zaskakująco dobre przyjęcie pierwszej edycji konkursu „Pomóżmy zwierzynie drobnej” na największą liczbę upolowanych w sezonie łowieckim 2023/2024 lisów, jenotów, borsuków i szopów praczy spowodowało, że jego kolejną odsłonę ogłaszamy bez cienia wątpliwości. Głównym partnerem i sponsorem nagrody głównej – sztucera Bergara B14 Hunter w kal. 223 Rem. – pozostaje krajowy dystrybutor broni tej marki, firma THZ Incorsa w Warszawie.
Doliczamy kuny i wyróżniamy IGO
W konkursie pojawiają się dwie ważne zmiany. Do listy gatunków uwzględnianych w zgłoszeniach dodajemy kuny – leśną i domową. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłonimy ponadto myśliwego, który pozyska najwięcej przedstawicieli inwazyjnych gatunków obcych – jenotów i szopów praczy. Zwycięzca w klasyfikacji IGO otrzyma tłumik Ase Utra dopasowany do zadeklarowanej przez siebie broni, ufundowany również przez Incorsę. Laureaci miejsc od 2. do 10. w klasyfikacji ogólnej zostaną natomiast uhonorowani dyplomami oraz upominkami od organizatorów.
Konkurs obejmuje wyłącznie drapieżniki strzelone w sezonie łowieckim 2024/2025. Podane przez uczestnika konkursu wartości muszą zostać potwierdzone pisemnie przez dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego albo kierownika OHZ-etu oraz odpowiadać wartościom przyjętym w rocznych planach łowieckich.
Rozstrzyganie remisów
W przypadku gdy kilku myśliwych pozyska jednakową liczbę drapieżników, w klasyfikacji ogólnej zwycięży ten, który pozyska większą liczbę lisów, następnie będzie brana pod uwagę większa liczba szopów praczy, a potem jenotów, borsuków i kun (rozpatrywanych łącznie). W razie remisu w klasyfikacji IGO zadecyduje większa liczba szopów praczy, a następnie jenotów. Gdyby komisja nadal nie mogła wyłonić zwycięzcy, w obu przypadkach zadecyduje dłuższy czas od pozyskania pierwszego do ostatniego zgłoszonego drapieżnika.
Zdjęcie konieczne w zgłoszeniu!
Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie na adres mailowy redakcji (braclowiecka@oikos.net.pl) wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym (do pobrania TUTAJ) do północy 15 kwietnia 2025 r. Wśród załączników musi się znaleźć wspomniane wyżej pisemne potwierdzenie oraz przynajmniej jedno dobrej jakości zdjęcie myśliwego z dowolnym upolowanym w minionym sezonie drapieżnikiem.
Pełen regulamin konkursu znajduje się TUTAJ, a zawarte w nim warunki uczestnictwa zamieszczamy dodatkowo poniżej. Ogłoszenie wyników ubiegłorocznej edycji konkursu, w której pierwsza piątka myśliwych strzeliła 190 i więcej drapieżników, można przeczytać TUTAJ. Relację z wręczenia nagrody głównej opublikowaliśmy w BŁ 11/2024.
Red., Fot. Archiwum
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Do Konkursu można zgłaszać wyłącznie drapieżniki (lisy, jenoty, borsuki, szopy pracze oraz kuny leśną i domową) pozyskane w sezonie łowieckim 2024/2025 przez myśliwych należących do PZŁ.
2. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko Uczestnika, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, liczbę strzelonych drapieżników w rozbiciu na poszczególne gatunki wraz z nazwami kół łowieckich lub OHZ-etów, w których zostały strzelone, a także daty pozyskania pierwszego oraz ostatniego z nich. Konieczne jest potwierdzenie zgłaszanych liczb w zaświadczeniu (lub zaświadczeniach) od dzierżawcy lub zarządcy obwodu o pozyskaniu drapieżników zgodnie z wydanym upoważnieniem (może to być skan druku upoważnienia do wykonywania polowania z adnotacją o pozyskaniu drapieżników) i rocznym planem łowieckim. Do zgłoszenia należy także załączyć przynajmniej jedno dobrej jakości zdjęcie myśliwego z dowolnym pozyskanym drapieżnikiem o rozmiarze minimum 1 MB. Konieczne jest również przesłanie opatrzonej własnoręcznym podpisem informacji o zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu i jego zaakceptowaniu, a także o zgodzie na wykorzystanie danych osobowych do celów związanych z przeprowadzeniem Konkursu, określonych w Regulaminie. Wzór gotowego formularza zgłoszeniowego obejmującego powyższe informacje można pobrać TUTAJ.
3. Komisja Konkursowa dokona weryfikacji zgłoszeń, która będzie polegała na sprawdzeniu wiarygodności zgłoszenia poprzez kontakt z zarządami kół łowieckich lub kierownictwem OHZ-etów oraz z właściwymi ZO PZŁ.
4. W przypadku gdy kilku myśliwych pozyska jednakową liczbę drapieżników w klasyfikacji ogólnej zwycięży ten, który pozyska większą liczbę lisów, następnie będzie brana pod uwagę większa liczba szopów praczy, następnie jenotów, borsuków i kun (rozpatrywanych łącznie). W razie remisu w klasyfikacji IGO zadecyduje większa liczba szopów praczy, a następnie jenotów. Gdyby nadal Komisja nie mogła wyłonić zwycięzcy, w obu przypadkach zadecyduje dłuższy czas, od pozyskania pierwszego do ostatniego zgłoszonego drapieżnika.
5. W przypadku zauważenia nieuczciwych praktyk ze strony Uczestników Organizator zastrzega sobie prawo do ingerencji w przebieg Konkursu, włącznie z wycofaniem zgłoszenia.
6. Każdy z Uczestników, który zakwalifikuje się do pierwszej dziesiątki, zobowiązuje się do przygotowania tekstu relacjonującego okoliczności pozyskania drapieżników w celu publikacji na łamach „Braci Łowieckiej” oraz zgadza się na umieszczenie swojego wizerunku w materiałach promujących Konkurs na łamach „Braci Łowieckiej”, w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej” (www.braclowiecka.pl) i na fanpage’u „Braci Łowieckiej” na portalu Facebook (www.facebook.com/miesiecznikBracLowiecka), a także na platformach należących do Współorganizatora.
7. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 15 kwietnia 2025 roku. Można je przesyłać drogą elektroniczną na adres braclowiecka@oikos.net.pl, wraz z wypełnionym formularzem konkursowym, o którym mowa w pkt IV.2.
8. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane w „Braci Łowieckiej” nr 6/2025 oraz w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej” (www.braclowiecka.pl). Zwycięzcy zostaną także powiadomieni telefonicznie.