strona główna

Aktualności

Ostrzegawczy protest myśliwych przed siedzibą MKiŚ

Ostrzegawczy protest myśliwych przed siedzibą MKiŚ
Październik 02 14:17 2024 Wydrukuj

We wtorek 1 października br. o godz. 9.00 odbył się protest myśliwych przed Ministerstwem Klimatu i Środowiska w Warszawie, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele Związku Zawodowego Wspólna Sprawa, w tym zastępcy przewodniczącego Paweł Budzyński i Maciej Perzyna oraz członek komisji rewizyjnej Michał Budzyński. Zwołano go raptem kilka dni wcześniej w odpowiedzi na podaną do publicznej wiadomości informację wiceministra Mikołaja Dorożały (Polska 20250) o rychłych planach usunięcia z listy zwierząt łownych siedmiu gatunków ptaków: jarząbka, krzyżówki, cyraneczki, głowienki, czernicy, słonki oraz łyski.

 
Podczas protestu do myśliwych wyszedł dyrektor Departamentu Leśnictwa i Łowiectwa w MKiŚ Aleksander Jakubowski, który zaprosił przedstawicieli protestujących na spotkanie do siedziby resortu. Wzięli w nim udział niżej podpisana, a także Maciej Perzyna oraz Paweł Budzyński. Dyrektor dyskutował z delegatami na temat postulatów składanych w imieniu środowiska myśliwych oraz zapewnił o ich przekazaniu wiceministrowi Dorożale, który tego dnia niestety był nieobecny.
 
Myśliwi wyrazili swoje głębokie zaniepokojenie działaniami ministerstwa zmierzającymi do osłabienia polskiego łowiectwa oraz zażądali natychmiastowego zaprzestania działań szkodzących środowisku łowieckiemu. Zaznaczyli także, że spotykają się z nasilającym się hejtem, który nie tylko utrudnia ich działalność, ale również szkodzi wizerunkowi całej społeczności łowieckiej.
 
Protest miał charakter ostrzegawczy. W przypadku braku reakcji ze strony ministerstwa zapowiedziano zaostrzenie działań protestacyjnych w kolejny wtorek – 8 października br.
 
W manifestacji uczestniczyło ok. 20 myśliwych, którzy jednogłośnie poparli dalsze kroki mające na celu obronę polskiego łowiectwa i zapobieżenie jego destrukcji.
 
Prosimy o śledzenie dalszych informacji dotyczących tej sprawy w witrynie internetowej wspolnasprawa.org.pl oraz na facebookowym profilu @stronazzwspolnasprawa.
 
Barbara Halek, Fot. Michał Budzyński

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.