strona główna

Konkursy

II edycja konkursu „Zakochani w lesie”

Październik 07 12:56 2015 Wydrukuj

Do 30 października czekamy na zgłoszenia prac literackich w drugiej edycji konkursu „Zakochani w lesie” na opowiadanie i wiersz inspirowane pięknem polskiej przyrody oraz znaczeniem leśnictwa i łowiectwa w kulturze i historii Polski, organizowanego przez RDLP w Białymstoku, redakcję BŁ, ZSL im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie oraz Polski Klub Safari.
 
Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół średnich o profilu leśnym i przyrodniczym. Wśród jego głównych celów znajdują się: zainteresowanie młodzieży znaczeniem leśnictwa i łowiectwa w kulturze i historii Polski, poszerzenie wśród społeczności zamiłowania do polskiej przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych, a także promowanie idei prawidłowej i racjonalnej gospodarki leśnej oraz łowieckiej.
 
Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w rundzie finałowej, która odbędzie się 27 listopada 2015 r. w ZSL w Rucianem-Nidzie. Powołane jury oceni prezentację pracy konkursowej przez uczestnika, każdy z jurorów zada ponadto po jednym pytaniu dotyczącym pracy lub ogólnej wiedzy leśno-łowiecko-przyrodniczej.
 
Regulamin konkursu można pobrać TUTAJ, a formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Plakat informacyjny o konkursie znajduje się TUTAJ
 
Zapraszamy do udziału!
 
Red., Fot. Mateusz Pańkowski (Archiwum I edycji konkursu „Zakochani w lesie”; statuetka im. Janusza Sikorskiego dla autora najlepszego wiersza)

 

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.