strona główna

Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń z dnia 09.11.2019

 • Zawody strzeleckie Mid Range Mykita

  Ostatnie miejsca czekają na chętnych do udziału w zawodach strzeleckich Mid Range Mykita, które odbędą się 9 listopada br. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Specjalnych w Strzepczu. Rywalizacja obejmuje praktyczne strzelania na średnich dystansach 100–700 m. To młodsza siostra popularnych zawodów dalekodystansowych Long Range Mykita.
   
  Zawodnicy zostaną przydzieleni do jednej z dwóch klas sprzętowych – semi-auto lub repetier. Dopuszczony do strzelania kaliber broni to idealny na lisa (mykitę) .223 Rem. (5,56 x 45 mm). Maksymalny dystans przewidywany przez organizatorów zaplanowano zaś na ±700 m, przy czym większość strzelań będzie przeprowadzona na odległościach w zakresie 200–500 m. Dokładne opisy poszczególnych torów uczestnicy poznają w dniu zawodów.
   
  Mid Range Mykita to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności w praktycznym strzelectwie na dystansach większych niż 100 m, z czym myśliwi mają do czynienia na co dzień. Na zawodach występują także cele ruchome, a niektóre zadania wiążą się z koniecznością przyjęcia wymuszonej postawy. Ma to sprzyjać realizacji jednego z celów przyświecających imprezie, a mianowicie zapewnieniu maksymalnego realizmu podczas użycia broni. Nie należy się jednak obawiać dużego wysiłku fizycznego – jego poziom jest oceniony jako lekki.
   
  Mid Range Mykita to zatem spora dawka praktycznego strzelectwa dalekodystansowego. Zawody odbywają się niezależnie od warunków meteorologicznych. Wiatr stanowi nie problemu, tylko wyzwanie. Organizatorzy – Klub Strzelecki Kryza i fundacja SPRZYMIERZENI z GROM – wychodzą z założenia, że nie ma złej pogody na strzelanie, są tylko słabe charaktery.
   
  Zgłoszenia na zawody (wpisowe 350 zł) są przyjmowane za pośrednictwem strony http://portalstrzelecki.pl/produkt/wpisowe-mid-range-mykita. Limit miejsc wynosi 50. Jak wspomniano na wstępie, pozostało ich już niewiele. Kontakt z organizatorem: longrangemykita@gmail.com.
   
  Red., Fot. arch. organizatorów