strona główna

Konkursy

III edycja konkursu „Zakochani w lesie”

Wrzesień 29 12:10 2016 Wydrukuj


Ogłaszamy trzecią edycję konkursu „Zakochani w lesie” na opowiadanie i wiersz inspirowane pięknem polskiej przyrody oraz znaczeniem leśnictwa i łowiectwa w kulturze i historii Polski, organizowanego przez RDLP w Białymstoku, redakcję BŁ, ZSL im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie oraz Polski Klub Safari. Na zgłoszenia prac literackich czekamy do 31 października.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich o profilu leśnym i przyrodniczym. Wśród jego głównych celów znajdują się: zainteresowanie młodzieży znaczeniem leśnictwa i łowiectwa w kulturze i historii Polski, poszerzenie wśród społeczności zamiłowania do polskiej przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych, a także promowanie idei prawidłowej i racjonalnej gospodarki leśnej oraz łowieckiej.
 
Autorzy najlepszych wierszy i opowiadań zostaną zaproszeni do rundy finałowej, która odbędzie się 8–9 grudnia 2016 r. w ZSL w Rucianem-Nidzie. Powołane jury oceni prezentację pracy konkursowej przez uczestnika, ponadto każdy z jurorów zada po jednym pytaniu dotyczącym pracy lub ogólnej wiedzy leśno-łowiecko-przyrodniczej.
 
Regulamin konkursu można pobrać TUTAJ, a formularz zgłoszeniowy TUTAJ
 
Plakat informacyjny o konkursie znajduje się TUTAJ
 
Zachęcamy do udziału!

Redakcja, Fot. Archiwum

 

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.