strona główna

Aktualności

Czym się kierować, wybierając szafę na broń myśliwską?

Czym się kierować, wybierając szafę na broń myśliwską?
Lipiec 06 16:26 2023 Wydrukuj

Każdy posiadacz broni myśliwskiej powinien pamiętać o odpowiednim jej przechowywaniu. Istotne jest nie tylko zabezpieczenie jej przed kradzieżą, lecz także stosowne wyeksponowanie swojej kolekcji. Nie można też zapominać o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niewłaściwe przechowywanie broni. Dlatego zarówno myśliwi, jak i kolekcjonerzy powszechnie korzystają z szaf na broń myśliwską. Zabezpieczają one przed nieuprawnionym dostępem do broni, a ponadto chronią przed potencjalnymi uszkodzeniami bądź kradzieżą mienia. Z tego artykułu dowiesz się m.in., czym się kierować, wybierając szafę na broń myśliwską.


Przechowywanie broni myśliwskiej – dlaczego jest tak ważne?

Najważniejszą kwestią, o której powinien pamiętać każdy posiadacz broni myśliwskiej, jest bezpieczeństwo. Odpowiednie przechowywanie broni i amunicji, określone w polskim ustawodawstwie, to istotny krok w kierunku zabezpieczenia broni palnej przed niepowołanymi osobami, np. dziećmi. Właśnie dlatego wybór szafy na broń myśliwską jest tak istotny.
 
Przechowywanie broni myśliwskiej w bezpiecznym miejscu, czyli w pancernej szafie, pozwoli zminimalizować ryzyko przypadkowego dostępu do niej osób nieuprawnionych. Mowa tutaj zwłaszcza o dzieciach, ale trzeba też pamiętać o ewentualnych włamywaczach. Broń myśliwska jest droga, dlatego często pada łupem złodziei. Akcesoria do niej również, zwłaszcza optyka. Z tego powodu tak ważną rolę odgrywa to, żeby każdy myśliwy czy kolekcjoner broni miał w swoim domu odpowiednio zabezpieczoną szafę.
 
Szafa na broń myśliwską powinna być certyfikowana, o odpornej na włamanie konstrukcji co najmniej I klasy. Gdyby broń trafiła w nieodpowiednie ręce, mogłaby stworzyć ogromne niebezpieczeństwo. Trzeba też pamiętać o tym, że w szafie pancernej przechowuje się nie tylko strzelby i sztucery, lecz także różnego rodzaju akcesoria.


Szafa na broń myśliwską – zabezpieczenie przed złodziejami i ochrona przed uszkodzeniami

Szafa na broń myśliwską to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Dzięki niej można uchronić się również przed kradzieżą. Przechowywanie broni myśliwskiej w niezabezpieczonym miejscu, po pierwsze, jest w Polsce nielegalne, a po drugie, zwiększa prawdopodobieństwo, że broń padnie łupem złodzieja.


Szafa na broń myśliwską a przepisy prawne

Posiadanie broni w Polsce wiąże się z przestrzeganiem określonych przepisów prawnych. Dotyczy to także myśliwych czy kolekcjonerów. Broń palną trzeba przechowywać w specjalnym magazynie albo sejfie lub szafie klasy co najmniej S1 według normy PN-EN 14450. Celem tych przepisów jest to, żeby osoby nieuprawnione nie miały dostępu do broni. Nieuprawniona jest każda osoba nieposiadająca pozwolenia na broń.
 
Dlatego myśliwi czy strzelcy sportowi powinni swoje strzelby i sztucery przechowywać w odpowiednim miejscu. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku egzemplarzy kolekcjonerskich bądź pamiątkowych, które muszą być trzymane w specjalnych gablotach. Świetnym wyborem dla wszystkich będą szafy na broń myśliwską klasy S2 bądź 0. Nie warto na nich oszczędzać, gdyż bezpieczeństwo i wygoda przechowywania broni to kwestie priorytetowe.


Szafa na broń myśliwską – czym się kierować przy jej wyborze?

Posiadacz broni myśliwskiej musi pamiętać o odpowiednim jej przechowywaniu. Do tego zadania najlepiej się nadaje specjalna szafa, najczęściej pancerna. Zabezpiecza ona przed nieuprawnionym dostępem do broni, ale nie tylko. Szafa na broń myśliwską chroni też przed przypadkowym uszkodzeniem czy kradzieżą broni. Dlatego wybór odpowiedniego modelu przynosi spokój i pewność, że niebezpieczny przedmiot jest przechowywany w bezpiecznych warunkach.
 
Wybierając szafę na broń myśliwską, trzeba pamiętać o kilku kluczowych sprawach. Jedną z nich jest solidność. Szafa na broń myśliwską powinna być zrobiona z trwałych materiałów zapewniających właściwą ochronę zawartości. Warto też stawiać na modele wyposażone w grube ściany i mocne zawiasy. Stalowa konstrukcja powinna być gruba i wytrzymała. Obecnie na rynku są dostępne szafy, których klasa wytrzymałości to S1 lub S2, a także szafy klasy I, zapewniające o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa. Klasa S1 to absolutne minimum przy przechowywaniu broni, ale zalecany jest wyższy poziom zabezpieczeń.
 
Produkty klasy S2 to bezpieczniejszy wybór. Tego typu szafy i sejfy przeznaczone do przechowywania broni dają większą ochroną antywłamaniową. Ich dwuścienna konstrukcja zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanej broni. Sejfy i szafy klasy S2 są też przeważnie masywniejsze i mają większe gabaryty od modeli podstawowej klasy S1. Ich cena też jest najczęściej wyższa, lecz wiele tu zależy od wielkości konstrukcji oraz wyposażenia konkretnego modelu.


Pojemność szafy na broń myśliwską oraz rodzaj zamka

Rozważając kupno szafy na broń myśliwską, trzeba zwracać uwagę także na jej wielkość i pojemność. Istotne jest to, ile sztuk broni zamierzasz przechowywać oraz jakie dodatkowe akcesoria chcesz w środku umieścić. Szafy na broń myśliwską mają różną liczbę półek, haków oraz specjalnych uchwytów. Można też wybrać wymiary szafy i dopasować ją do wielkości pomieszczenia. Szafa na broń myśliwską jest większa i pojemniejsza niż standardowa szafa na broń. Pomieści zatem więcej broni i amunicji. Możliwe jest też przechowywanie w niej dodatkowych akcesoriów, np. lunet czy magazynków.
 
Bardzo ważna kwestia związana z wyborem szafy na broń myśliwską to również rodzaj zamka. Wpływa on nie tylko na bezpieczeństwo, lecz także na wygodę. Zamki elektroniczne są wygodne w użytkowaniu i pozwalają na szybsze otwarcie szafy. Ich minusem jest to, że wymagają regularnej wymiany baterii. Popularnością cieszą się też zamki mechaniczne, które są odporne na uszkodzenia i trwalsze, ale wymagają uważnego i precyzyjnego ustawienia.
 
Szafy i sejfy marki Hartmann Tresore zapewnią, że broń myśliwska będzie przechowywana w bezpiecznym miejscu. Można je zamówić w sklepie online producenta na stronie www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron/lista w dziale „Sejfy i szafy na broń myśliwską”. Dostępne są modele wyposażone w różne rodzaje zamków. Warto wymienić tutaj choćby szafy na szyfr bądź otwierane tradycyjnym kluczem. Sejfy i szafy na broń myśliwską marki Hartmann Tresore mogą być także otwierane kodem elektronicznym. W ofercie producenta znajdują się też modele z zabezpieczeniem biometrycznym. Opcji jest kilka, dzięki czemu dobierzesz rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i preferencji.
 
Odpowiednio dobrana szafa na broń myśliwską świetnej klasy nie tylko zapewni Ci bezpieczne i legalne przechowywanie broni z akcesoriami, lecz także umożliwi praktyczne rozmieszczenie wszystkich przedmiotów. Modele wyposażone w półki, haczyki oraz specjalne uchwyty zapewniają wygodę – pozwolą Ci uporządkować broń i amunicję.
 
Dzięki najlepszej jakości szafy Twoja broń będzie przechowywana legalnie w bezpiecznym i odpowiednim do tego miejscu. Dlatego koniecznie wejdź na stronę renomowanego producenta szaf i sejfów www.hartmann-tresore.pl. Firma Hartmann Tresore działa na polskim rynku ponad 20 lat i oferuje najlepszej klasy szafy na broń myśliwską i inne rodzaje sejfów, zapewniając przy tym fachowe doradztwo, montaż, serwis oraz inne usługi.

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.