strona główna

Aktualności

Konferencja na stulecie restytucji żubrów

Konferencja na stulecie restytucji żubrów
Kwiecień 13 11:43 2023 Wydrukuj

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów (SMŻ), Nadleśnictwo Niepołomice i SGGW w Warszawie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Sto lat restytucji żubra”, która odbędzie się 6–8 września 2023 r. pod honorowym patronatem dyrektora generalnego lasów państwowych. Wydarzenie zostało zaplanowane w trybie hybrydowym – zarejestrowani uczestnicy obejrzą transmisję na żywo, a stacjonarnie będzie można wziąć w nim udział w Borku k. Bochni w Małopolsce.

Cel konferencji

Celem konferencji jest podzielenie się zarówno informacjami praktycznymi, jak i wynikami badań dotyczącymi żubrów. Dwudzieste, a więc jubileuszowe, międzynarodowe spotkanie miłośników gatunku oraz zajmujących się nim naukowców odbędzie się w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek pod Bochnią. Konferencja ma w tym roku szczególny charakter, ponieważ mija 100 lat od powstania Międzynarodowego Towarzystwa Ochrony Żubra (MTOŻ) – organizacji, która podjęła się restytucji gatunku zdziesiątkowanego w okresie I wojny światowej.
 
Aktywna działalność MTOŻ, w tym polskiego oddziału, zaowocowała odsunięciem od żubrów widma wyginięcia. Starania tej organizacji umożliwiły po latach powrót żubrów do środowiska naturalnego. Populacja gatunku jest dziś 200 razy większa dzięki wspólnej pracy wielu ludzi i instytucji. Z tego powodu w przeddzień konferencji przewidziano specjalne jubileuszowe spotkanie. Szczegółowy program zostanie podany po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń prelegentów, tj. po 31 maja.

Koszty

Koszty uczestnictwa (obejmują materiały konferencyjne, wyżywienie: kolację 6 września, obiad i kolację 7 września oraz obiad 8 września, poczęstunek podczas przerw kawowych, wycieczkę do OHŻ Niepołomice 6 września, tłumaczenie symultaniczne i wynajem sali): 700 zł dla osób niebędących członkami SMŻ, 600 zł dla członków SMŻ z opłaconą składką członkowską oraz 500 zł dla emerytów, studentów oraz uczniów. Koszty uczestnictwa online (obejmują materiały konferencyjne wysyłane pocztą, tłumaczenie symultaniczne i transmisję): 100 zł dla członków SMŻ oraz 150 zł dla pozostałych osób.
 
Zgłosić uczestnictwo w trybie zarówno zdalnym, jak i stacjonarnym oraz wpłacić wpisowe należy do 31 sierpnia. Dodatkowe informacje, szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny (sugerowane są zapisy elektroniczne) można znaleźć na stronie konferencja.smz.waw.pl.
 
Red.. Fot. szczepank/Adobe Stock

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.