strona główna

Aktualności

Uroczysty koncert „Polskiej mszy myśliwskiej” w bazylice archikatedralnej w Łodzi

Uroczysty koncert „Polskiej mszy myśliwskiej” w bazylice archikatedralnej w Łodzi
Październik 24 16:54 2019 Wydrukuj

„Polska msza myśliwska” Lecha Głowickiego w wykonaniu połączonych zespołów muzycznych: Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich, Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich Hubertusy przy KŁ nr 31 „Bażant” w Świnicach Warckich oraz Orkiestry Dętej z Poddębic, zabrzmiała już po raz kolejny – tym razem 12 października br. w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Koncert był trzecim z czterech zaplanowanych na ten rok i mających na celu promowanie „Polskiej mszy myśliwskiej” oraz nagrania albumu płytowego.

 
Organizatorami tej uroczystości byli: ZO PZŁ w Łodzi, kapelan myśliwych archidiecezji łódzkiej ks. Paweł Świrad oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Świnicach Warckich – beneficjent projektu. Na koncercie oprócz zaproszonych gości pojawiły się liczne łowieckie poczty sztandarowe. Nie zabrakło też sokolników oraz menerów ze swoimi czworonogami.
 
Ochotnicza Straż Pożarna w Świnicach Warckich wraz z niżej podpisanym pomysłodawcą i koordynatorem projektu grantowego składają na ręce przewodniczącego ZO PZŁ w Łodzi Przemysława Kobackiego serdeczne podziękowania dla wszystkich z łódzkiej organizacji łowieckiej, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu. Dziękujemy kapelanowi myśliwych archidiecezji łódzkiej ks. Pawłowi Świradowi za odprawienie uroczystej mszy świętej oraz ugoszczenie nas pysznym poczęstunkiem. Wyrazy wdzięczności kierujemy do pocztów sztandarowych, sokolników oraz menerów za obecność wśród nas na mszy św. i koncercie. Byliście tam szlachetnym i wymownym symbolem wspólnoty łódzkich myśliwych! Dziękujemy również członkowi NRŁ z okręgu łódzkiego Tadeuszowi Smejdzie za piękne prowadzenie koncertu, a także przybyłym gościom, w szczególności członkowi zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ Krzysztofowi Kadlecowi, który wsparł orkiestrę swoją grą oraz wręczył pamiątkowe podziękowania w imieniu KSM PZŁ jako honorowego patrona projektu [w listopadowej ukaże się tekst autorstwa Krzysztofa Kadleca o powstaniu „Polskiej mszy myśliwskiej” oraz genezie projektu – przyp. red.]. To wydarzenie zapisuje się złotymi zgłoskami w dorobku kulturalnym łódzkiego środowiska myśliwskiego.
 
Całe przedsięwzięcie nagrania albumu płytowego wraz z cyklem koncertów promujących jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Prym” w Parzęczewie.
 
Ostatni koncert z zaplanowanego cyklu odbędzie się w niedzielę 27 października 2019 r. o godz. 11.30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny w Parzęczewie.
 
Roman Dobiecki, Fot. Artur Meyer

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.