strona główna

Aktualności

Ekopatriotyczne debaty WWF-u

Ekopatriotyczne debaty WWF-u
Wrzesień 20 13:59 2019 Wydrukuj

WWF Polska organizuje cykl 12 otwartych debat przedwyborczych, które dotyczą zmian w środowisku i kryzysu ekologicznego. W spotkaniach biorą udział lokalni politycy i kandydaci na parlamentarzystów, eksperci oraz liderzy opinii. Pierwsze z nich odbyło się 9 września w Białymstoku, kolejne zaś – 10 września w Lublinie, 16 września w Toruniu i 17 września w Gdańsku (wydarzenia są transmitowane online, a zapisy archiwalne można znaleźć na platformie @Ekopatrioci na Facebooku).
 
Te spotkania mają w założeniu zwrócić uwagę na zagadnienia ochrony środowiska przy okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Dyskusja w ich trakcie koncentruje się wokół czterech głośno wybrzmiewających w przestrzeni publicznej obszarów tematycznych. Są to: zmiany klimatu i wynikająca z nich konieczność przyspieszenia dążeń do osiągnięcia zeroemisyjnej gospodarki, zagrożenie powodziowe oraz susza i postulat wycofania się rządzących z zamiarów rozwoju rzecznej żeglugi śródlądowej na rzecz transportu kolejowego, wymieranie Bałtyku i konieczne dla zatrzymania tego procesu działania, a także problem małej liczby parków narodowych i utraty różnorodności biologicznej.
 
Debaty stanowią przejrzysty obraz tego, jakie realne problemy związane z ochroną środowiska i eksploatacją przyrody przez człowieka nurtują polskich obywateli na poziomie ich małych ojczyzn. Z uwagi na obecność polityków takie spotkania są przy tym dobrą okazją do podjęcia tematu łowiectwa, wyraźnie sygnalizowanego w programach wyborczych niektórych ugrupowań politycznych m.in. jako działalność przyczyniająca się do zaniku zróżnicowania gatunkowego ekosystemów. Formuła tych krótkich spotkań w zasadzie nie pozwala nawet na przedyskutowanie wszystkich wymienionych wyżej zagadnień, niemniej jednak przewiduje czas na pytania od uczestników oraz dyskusję. Niezależnie od poruszanych wątków udział w tych spotkaniach reprezentantów środowiska łowieckiego może wyraźnie pokazać nasze zaangażowanie w kwestie ochrony przyrody.
 
Najbliższe debaty odbędą się według poniższego harmonogramu (kliknięcie na nazwę miejscowości kieruje do szczegółów wydarzenia na Facebooku):
Poznań, 23.09 (poniedziałek), godz. 13.00 – Concordia Design, sala Expo, ul. Zwierzyniecka 3;
Zielona Góra, 24.09 (wtorek), godz. 13.00 – Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. gen. J. Dąbrowskiego 14;
Wrocław, 25.09 (środa), godz. 13.00 – Hotel Ibis Styles Wrocław Centrum (I piętro), pl. Konstytucji 3 Maja 3;
Opole, 26.09 (czwartek), godz. 13.00 – Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Minorytów 4;
Łódź, 30.09 (poniedziałek), godz. 13.00 – Vienna House Andel’s, ul. Ogrodowa 17;
Katowice, 1.10 (wtorek), godz. 13.00 – Courtyard by Marriott Katowice City Center (II piętro), ul. Uniwersytecka 13;
Kraków, 2.10 (środa), godz. 13.00 – Auditorium Maximum UJ (II piętro), ul. Krupnicza 33;
Warszawa, 4.10 (piątek), 13.00 – miejsce zostanie ustalone wkrótce.
 
Red., Fot. WWF Polska
 
Lokalizacje debat WWF-u zostały na poniższej mapie oznaczone kolorem zielonym. Pozostałe spotkania urządza stowarzyszenie Eko-Unia. Szczegóły z nimi związane można znaleźć w witrynie internetowej tej organizacji.

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.