strona główna

Aktualności

Majówka z łowiectwem na Suwalszczyźnie

Majówka z łowiectwem na Suwalszczyźnie
Kwiecień 17 13:48 2019 Wydrukuj

Pokamedulski klasztor w Wigrach przy współpracy z Wigierskim Parkiem Narodowym zapraszają na otwarcie sezonu letniego i Dni Dziczyzny organizowane 30.04–1.05 pod nazwą „Wśród wigierskich kniei i ostępów”.
 
Pierwszego dnia od godz. 15.00 do 20.00 w refektarzu Domu Królewskiego zaplanowano warsztaty kulinarne z przygotowania wyrobów garmażeryjnych z dziczyzny, połączone z ich degustacją. Spotkanie poprowadzi Jolanta Maślak, żona leśniczego ds. łowieckich z Nadleśnictwa Suwałki. Chętni (liczba miejsc ograniczona) mogą zgłaszać swój udział do 25 kwietnia osobiście w recepcji pokamedulskiego klasztoru lub pod numerem tel. 87 566 24 99 (koszt uczestnictwa wynosi 100 zł).
 
W środę 1 maja w galerii dużej Domu Królewskiego o godz. 10.00 rozpocznie się natomiast sympozjum naukowe, na którym zostaną wygłoszone cztery referaty: „W dawnych puszczach nad Wigrami” Tomasza Naruszewicza, „Tradycje łowieckie a współczesna realizacja programów ochrony przyrody” stałego współpracownika , fotografika przyrody i pracownika WPN-u Wojciecha Misiukiewicza, „Bartnictwo wczoraj i dziś” Zdzisława Zaborowskiego oraz „Dwór królewski na Wigrach, czyli zanim przybyli tu kameduli” Macieja Ambrosiewicza (dwaj ostatni są pracownikami WPN-u). Na ten dzień organizatorzy przygotują również strefę zabaw dla dzieci w małej galerii Domu Królewskiego. Wstęp na spotkanie jest wolny. Według planu zakończy się ono około 13.00.
 
W pozostałe dni długiego weekendu organizatorzy zapraszają do zwiedzania zespołu pokamedulskiego oraz na wędrówki urokliwymi szlakami turystycznymi Wigierskiego Parku Narodowego.
 
sprawuje patronat prasowy nad wydarzeniem.
 
Red., Fot. Wojciech Misiukiewicz, arch. organizatorów

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.