strona główna

Aktualności

Polowania na łosie jednak wstrzymane

Polowania na łosie jednak wstrzymane
Październik 26 10:37 2017 Wydrukuj

W dzisiejszym komunikacie prasowym Ministerstwo Środowiska poinformowało o wstrzymaniu wejścia w życie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne, które zniosło moratorium na łosie. „W związku z dużym zainteresowaniem społecznym, Ministerstwo Środowiska ponownie zaprasza do ogólnopolskiej merytorycznej dyskusji dotyczącej lawinowo postępującego zaniku bioróżnorodności (od Zachodu) na obszarach Natura 2000, przy jednoczesnym gwałtownym wzroście populacji gatunków, takich jak wilk, żubr, bóbr, kormoran, dzik.

 
W ostatnim okresie pojawiło się na ten temat wiele nieścisłości w przestrzeni medialnej, a powyższa dyskusja pozwoli na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości” – czytamy. Więcej szczegółów na razie nie podano.
 
Wizją przywrócenia polowań na łosie długo się nie nacieszyliśmy. Ministerstwo Środowiska ponownie pokazało swoją słabość.

Aktualizacja: MŚ usunęło ze swojej witryny powyższy trudny do interpretacji komunikat. Zastąpiło go oświadczeniem dużo bardziej lakonicznym: „Minister Środowiska, prof. Jan Szyszko uchylił rozporządzenie zmieniające rozporządzenie ws. określenia okresów polowań na zwierzęta łowne, z uwagi na potrzebę ponownego przeanalizowania wprowadzenia okresów polowań i ich terminów”. Rzeczywiste przyczyny nieoczekiwanej zmiany decyzji pozostają nieznane.
 
Red.,
Fot.
imfotograf

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.