strona główna

Aktualności

Odwiedź targi IWA w Norymberdze – to już 50. edycja!

Odwiedź targi IWA w Norymberdze – to już 50. edycja!
Styczeń 25 17:18 2024 Wydrukuj

Jak łatwo policzyć, pierwsza edycja targów IWA świętujących w tym roku swoje pięćdziesięciolecie odbyła się w 1974 r. W inauguracyjnej imprezie uczestniczyło mniej niż 100 firm oferujących broń w sprzedaży detalicznej, a także usługi rusznikarskie. Jednak bardzo szybko IWA uzyskała status międzynarodowego wydarzenia z bogatym wachlarzem prezentowanej tematyki – od szeroko pojętego łowiectwa i outdooru, aż po zagadnienia związane z bezpieczeństwem.  
 
Ciągłość targów odbywających się w centrum wystawienniczym w Norymberdze została zakłócona w latach 2020 i 2021, kiedy to świat zmagał się z pandemią koronawirusa oraz jej następstwami i wszystkie masowe imprezy były odwoływane. Z kolei pierwsza popandemiczna edycja targów IWA w 2022 r. borykała się z konsekwencjami wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie i ograniczeń nałożonych na rosyjskie przedsiębiorstwa, które w poprzednich latach znajdowały się w gronie wystawców. W 2023 r. mogliśmy już obserwować optymistyczne oznaki powrotu imprezy do czasów jej świetności. Targi zgromadziły blisko 1100 wystawców, którzy prezentowali swoje oferty na ponad 84 000 m2 powierzchni. Imprezę odwiedziło około 34 000 osób, z czego 61% to zagraniczni goście reprezentujący 119 krajów. Warto podkreślić, że Polacy zajmują czwartą pozycję na liście odwiedzających targi, zaraz po Czechach, Austriakach i Włochach.
 
Należy dodać, że wstęp na targi IWA jest ograniczony – dozwolony tylko dla osób zawodowo związanych z prezentowaną tematyką czy też posiadających specjalne zaproszenia. Zakup biletu, wyłącznie online, jest możliwy po wcześniejszym przedstawieniu dokumentów akredytacyjnych wymaganych przez organizatora. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ. Impreza jest również zamknięta dla młodych ludzi poniżej 18. roku życia, ale rodzice mają możliwość pozostawienia swoich pociech na czas zwiedzania pod fachową opieką w miejscu specjalnie do tego przygotowanym przy głównym wejściu.
 
Tegoroczna jubileuszowa impreza odbędzie się od 29 lutego do 3 marca. Jakie będą 50. urodziny targów IWA Outdoor Classics oraz jakie kierunki rozwoju branży zaprezentują wystawcy? Dowiemy się już wkrótce – po ich zakończeniu, a swoimi wrażeniami z pewnością podzielimy się z czytelnikami na łamach .
 
Red., Fot. Materiały prasowe IWA Outdoor Classics

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.