strona główna

Aktualności

Atrakcje Hubertusa Spalskiego

Atrakcje Hubertusa Spalskiego
Październik 12 10:29 2021 Wydrukuj

Obchody XXII Hubertusa Spalskiego zaplanowano na 16–17 października w Spale. Tradycja, którą zapoczątkował prezydent Ignacy Mościcki w 1930 r., została reaktywowana w 2000 r. staraniami proboszcza spalskiej parafii oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Spała i wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń świata łowieckiego.
 
Pierwszego dnia tegorocznej odsłony odbędzie się część myśliwska. Oprócz tradycyjnego polowania zbiorowego zostanie przeprowadzony III Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego. W centrum Spały będą organizowane także krajowa wystawa psów myśliwskich oraz jarmark hubertowski, w trakcie którego Lasy Państwowe chcą oswajać dziczyznę – o stronę kulinarną zadba Jakub Wolski. Gulaszu prezydenckiego ze spalskimi grzybami wystarczy dla 2 tys. smakoszy. Przy okazji będzie można się sprawdzić w kwizie wiedzy o grzybach. W programie przewidziano również pokaz sokolniczy, który poprowadzi Artur Żak, oraz pokaz wabienia zwierzyny w wykonaniu Marcina Boboli. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.
 
Drugi dzień będzie przebiegał pod znakiem hubertusa konnego. Miłośnicy jeździectwa zbiorą się na terenie łąk nadpilicznych (między Spałą a Brzustowem). O godz. 10.00 rozpocznie się jarmark jeździecki, w południe nastąpi uroczyste otwarcie imprezy, a o 15.30 – gonitwa główna, czyli pogoń za lisem.
 
Więcej informacji na www.hubertusspalski.pl.
 
Red., Fot. arch. organizatorów

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.