strona główna

Aktualności

Bal charytatywny kół łowieckich regionu giżycko-węgorzewskiego

Bal charytatywny kół łowieckich regionu giżycko-węgorzewskiego
Wrzesień 23 13:38 2021 Wydrukuj

Znane z akcji pomocowych OPP KŁ „Dzik” w Słońsku zaraża charytatywnością na przeciwległym krańcu Polski. 24 września w restauracji Mazurska Osada nad jeziorem Niegocin odbędzie się bal przebierańców ze zbiórką środków na dokończenie kosztownej rehabilitacji Katarzyny Siudej, która w kwietniu ub.r. w drodze na własny ślub straciła w wypadku samochodowym przyszłego męża oraz ojca ich kilkuletniej córki. Sama została dotkliwie poszkodowana, a w międzyczasie zdiagnozowano u niej raka. Poruszającą historię kobiety, która była żołnierzem zawodowym w jednostce w Giżycku, przedstawiono w programie „Interwencja” Polsatu. Przy okazji nagrywania innego reportażu z udziałem Franciszka Jamniuka, prezesa OPP KŁ „Dzik” w Słońsku, redaktor Artur Borzęcki opowiedział mu o tragedii, która spotkała panią Katarzynę. Myśl o włączeniu się w działania pomocowe na jej rzecz natychmiast zaświtała w głowach słońskich myśliwych. Nie przeszkadzało im ani to, że w tej historii nie ma łowieckich wątków, ani nawet to, że sprawa dotyczy odległego zakątka kraju. – Chcemy inspirować i zarażać charytatywnością myśliwych w całej Polsce – mówią członkowie OPP KŁ „Dzik” w Słońsku.
 
Po spotkaniu Franciszka Jamniuka, łowczych okręgowych Wojciecha Pawliszaka z Gorzowa Wielkopolskiego (w tym okręgu działa „Dzik”) i Wojciecha Zaniewskiego z Suwałk oraz przedstawicieli zarządów okolicznych kół łowieckich podjęto decyzję o zorganizowaniu balu charytatywnego. Tę formułę zbiórki funduszy na cele pożytku publicznego „Dzik” realizuje na swoim terenie z powodzeniem od kilku lat. Wprawdzie nie jest to sezon na bale przebierańców, ale każda chwila ma znaczenie. Nie wiadomo ponadto, jak będzie się rozwijać sytuacja pandemiczna i związane z nią ograniczenia co do wielkości zgromadzeń.
 
Do współpracy w organizacji przedsięwzięcia włączyły się Urząd Gminy Giżycko oraz dziewięć kół łowieckich z rejonu giżycko-węgorzewskiego: „Sokół”, „Ryś”, „Dzik”, „Kormoran”, „Rogacz” oraz „Jeleń” w Giżycku, a także „Mazury”, „Cyranka” i „Żbik” w Węgorzewie. Jak komentuje Wojciech Zaniewski, przewodniczący ZO PZŁ w Suwałkach, myśliwi po raz kolejny dowodzą, że są środowiskiem wrażliwym nie tylko przyrodniczo, lecz także cechują się empatią i gotowością niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
 
Uczestnictwo w balu, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację i powrót do zdrowia Katarzyny Siudej, potwierdziło blisko 120 osób. Wciąż wolnych pozostaje 9 miejsc – zgłoszenia są przyjmowane do ostatniej chwili pod numerem tel. 697 454 170 (obowiązuje dowolne przebranie, wpisowe od pary wynosi 300 zł). W wydarzeniu wezmą udział pani Katarzyna wraz z córką. Na balu pojawią się także przedstawiciele wszystkich kół łowieckich uczestniczących w akcji. Nie zabraknie wśród nich również reprezentacji ze Słońska. Imprezę poprowadzi dj Daro z Gorzowa Wielkopolskiego. Wieczór uatrakcyjnią Mirosław Elimer, śpiewający sobowtór Freddiego Mercury’ego, oraz były detektyw Krzysztof Rutkowski. W menu znajdą się specjały kuchni myśliwskiej. Ciekawie zapowiada się także licytacja, na którą wystawiono m.in. ufundowaną przez firmę Hero Collection w Poznaniu czapkę oficera Wehrmachtu wykorzystaną w zdjęciach do filmu „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” oraz trzydniowe polowanie na gęsi dla pięciu osób w nadodrzańskich łowiskach kół „Łyska” i „Dzik” w Słońsku.
 
Wsparcie finansowe dla Katarzyny Siudej można przekazywać także za pośrednictwem platformy zrzutka.pl.
 
Red., Fot. archiwum organizatorów

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.