strona główna

Aktualności

Licytuj na aukcji sztuki łowieckiej!

Licytuj na aukcji sztuki łowieckiej!
Sierpień 13 12:13 2021 Wydrukuj

Łowiectwo stanowi tradycję w wielu europejskich kręgach kulturowych. Zaczerpnięta z mitologii greckiej bogini łowów Artemida to popularny motyw w sztuce już od czasów antycznych. Jej atrybutami były łuk, strzały i kołczan, a ulubionym zwierzęciem – łania, z którą często przedstawia się Artemidę. Jej rzymska odpowiedniczka, Diana, stała się szczególnie popularna w sztuce włoskiego renesansu. W sztuce chrześcijańskiej pojawia się zaś postać Huberta z Liège, którego największą pasją było łowiectwo. W ikonografii przedstawia się go najczęściej w czasie polowania, w chwili gdy objawia mu się jeleń z krzyżem między tykami poroża. Ten dość popularny motyw od wieków chętnie podejmują zarówno uznani twórcy, jak i amatorzy związani ze środowiskiem myśliwskim.

W Gabinecie Sztuki zgromadziliśmy kolekcję dzieł związanych z kulturą łowiecką, które będzie można wylicytować na aukcji internetowej. Oprócz dzieł sztuki, takich jak obrazy olejne czy rzeźby z brązu, znajdą się na niej też rzemiosło artystyczne i wyroby stricte użytkowe: prochownice, szklane karafki i kieliszki czy różne formy oświetlenia. Nie zabraknie przedmiotów z motywem słynnej bogini Diany.

Wszystkie zgromadzone dzieła sztuki i rzemiosła, których wybór prezentujemy na poniższych ilustracjach, będzie można licytować od 22 sierpnia do 5 września 2021 r. na portalu Onebid.pl

RD, Fot. Archiwum Onebid.pl

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.