strona główna

Aktualności

Ukazał się nowy komentarz do Prawa łowieckiego

Ukazał się nowy komentarz do Prawa łowieckiego
Lipiec 06 08:21 2021 Wydrukuj

Nakładem wydawnictwa Difin ukazała się książka „Prawo łowieckie z komentarzem do wybranych przepisów”. To kontynuacja cieszącej się powodzeniem u czytelników serii komentarzy do Prawa łowieckiego, którą zapoczątkował prof. Wojciech Radecki – emerytowany kierownik Zakładu Zagadnień Prawnych Kształtowania i Ochrony Środowiska Instytutu Nauk Prawnych PAN. Od ostatniego, szóstego wydania (prezentowało stan prawny na 1 stycznia 2019 r.) jako współautorka towarzyszy mu dr Daria Danecka z Zakładu Prawa Karnego tego samego instytutu.

 
Formuła najnowszej książki poświęconej zagadnieniom Prawa łowieckiego została nieco zmieniona. Autorzy postanowili bowiem nie powtarzać wszystkich uwag z poprzednich wydań, tylko skoncentrować się na ostatnich ważnych zmianach w ustawie. Tekst, na którym oparto poprzednie wydanie, był nowelizowany siedmiokrotnie, ale nie wpłynęło to istotnie na konstrukcję samego aktu prawnego. Komentarz wydany w 2019 r. zachowuje więc w znacznej mierze aktualność, a tegoroczna publikacja stanowi jego uzupełnienie i rozszerzenie.
 
Obszerniejszym komentarzem opatrzono cztery rozdziały:
  • „Przepisy ogólne” (rozdział 1) – fundamentalne dla rozumienia całości aktu prawnego,
  • „Organy administracji w zakresie łowiectwa” (rozdział 2) – w 2020 r. wprowadzono tutaj zmiany organizacyjne,
  • „Szkody łowieckie” (rozdział 9) – objaśnienie przepisów w odpowiedzi na liczne problemy interpretacyjne,
  • „Przepisy karne” (rozdział 10) – analiza nowych uregulowań związanych z nieprzestrzeganiem zasad bioasekuracji (wykroczenie) oraz celowym utrudnianiem lub uniemożliwianiem wykonywania polowania (przestępstwo).
Zwięźle skomentowano ponadto zmiany wprowadzone wspomnianymi nowelizacjami do pozostałych rozdziałów Prawa łowieckiego. Nowe, siódme wydanie komentarza prezentuje stan na 1 stycznia 2021 roku.
 
Książkę „Prawo łowieckie z komentarzem do wybranych przepisów” (oprawa miękka, 248 str., format 176 x 250 mm) można zamówić na www.sklep-oikos.pl w cenie 75 zł. Do niedzieli 11 lipca 2021 r. jest dostępna w promocyjnej cenie 67,50 zł (kod rabatowy: KOMENTARZ21).
 
Red., Fot. Archiwum

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.