strona główna

Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń 08.2017

 • XIII konkurs sygnalistów myśliwskich na Mazurach

  11 i 12 sierpnia w Spychowie odbędzie się XIII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, organizowany przez RDLP w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo i Spychowskie Bractwo Strzeleckie. W piątkowe przedpołudnie Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej (LOEE) przy nadleśnictwie rozbrzmi dźwiękami wygrywanymi przez solistów, natomiast następnego dnia zmagania konkursowe – tym razem zespołów – przeniosą się do miejskiego amfiteatru.
   
  Imprezie mają towarzyszyć liczne atrakcje. W sobotę o 12.15 na Jeziorze Spychowskim przewidziano regaty dłubanek. Tuż po nich w LOEE nastąpi otwarcie wystawy obrazów z pleneru malarskiego „Las – droga do wolności”. Po południu prace zostaną wystawione na aukcji.
   
  Jednak gwoździem programu będzie zabytkowy zegar na wieży kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Podczas akcji crowdfundingowej „Czas dla Spychowa” pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Spychowo (można o niej przeczytać TUTAJ) udało się zebrać pieniądze potrzebne na renowację zegara z 1904 r., który stanął w poł. XX w. Konieczny okazał się gruntowny i kosztowny remont. Umożliwiło go wsparcie darczyńców. Uroczyste uruchomienie mechanizmu zaplanowano na kwadrans przed wybiciem godziny 15. Z tej okazji wcześniej będzie można posłuchać wykładu „Historia zegarów wieżowych w Europie” (godz. 13.15, sala konferencyjna LOEE).
   
  O godz. 17.30 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie sygnalistów, a całość zwieńczy koncert galowy na 100 rogów.
   
  Informacje o wydarzeniu znajdują się także TUTAJ .
   
  Red., Fot. Paweł Ulewicz

 • X Festiwal Kultury Łowieckiej w Bytnicy

  19 sierpnia na placu 700-lecia w Bytnicy od godz. 14 do wieczora potrwa jubileuszowy Festiwal Kultury Łowieckiej. Na odwiedzających czekają wystawy: trofeów, malarstwa łowieckiego Anny Rotman-Król, fotografii przyrodniczej oraz literatury historycznej o tematyce łowieckiej. Podczas imprezy obędą się również pokazy sokolnicze, psów myśliwskich i wabienia. Swoje występy przygotują też różne zespoły artystyczne, a na godz. 17 zaplanowano międzynarodowy koncert muzyki myśliwskiej.

   
   
  Nie zabraknie także typowo festynowych atrakcji. Na stoiskach wystawcy zaprezentują swoją ofertę gastronomiczną i rękodzieło. Smakosze z pewnością nie ominą degustacji potraw z dziczyzny. Szczęśliwcom może trafi się jakaś nagroda w loterii fantowej. Natomiast od godz. 20 chętni potańczą na zabawie w rytm muzyki puszczanej przez didżeja.

  Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.
   
  Red., Fot. Archiwum