strona główna

Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń 04.2018

 • VIII Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting w Sosnowcu już za tydzień

  VIII edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting odbędzie się już 7–9 kwietnia. W tym roku hala Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia w Sosnowcu zgromadzi nie tylko myśliwych, lecz także strzelców, a to za sprawą organizowanej w tym samym terminie III edycji Targów Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting. Dzięki połączeniu obu wydarzeń odwiedzający je myśliwi i sympatycy łowiectwa będą mieli okazję zapoznać się z ofertą i celami działania Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Ligi Obrony Kraju, stowarzyszeń paramilitarnych oraz miłośników i kolekcjonerów broni. Uroczyste otwarcie targów, które zostały objęte patronatem prasowym , nastąpi w piątek 7 kwietnia o godz. 12.30. Informacje o godzinach wstępu i cenach biletów znajdują się TUTAJ.
   

  Swoją ofertę podczas targów zaprezentuje niespełna 200 wystawców. Wśród najbardziej znanych producentów i dystrybutorów sprzętu łowieckiego znajdą się firmy: Delta Optical, Centrum Myśliwskie Deer z Opola, Hanzel z Ludźmierza, Hubertech z Katowic, Kaliber z Warszawy, Kolba.pl z Będzina, FH Knieja z Krakowa, Lemigo z Grudziądza, sklep myśliwski Łowca z Rudy Śląskiej, Akcesoria Myśliwskie „Łuszczek”, a także przedsiębiorstwa odzieżowe Tagart z Tarnobrzega i Magum z Łodzi. Całą listę wystawców można znaleźć TUTAJ.

  Organizatorzy jak zwykle zaplanowali szereg atrakcji targowych – strzelnice łuczniczą i laserową, stanowisko do strzelania z broni ASG, wystawy trofeów (tajniki sztuki preparowania będzie zdradzał Krzysztof Wnęczak z Pracowni Preparatorskiej „Taxidermy”), prezentację ptaków drapieżnych (prowadzoną przez Polski Klub Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników”), występy sygnalistów myśliwskich, pokazy szlachetnej sztuki wabienia jeleni (w wykonaniu mistrza Europy Tomasza Malińskiego) i wiele innych. W sobotę 8 kwietnia odbędzie się II Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich, organizowana przez bytomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Ponadto przewidziano kilka interesujących wykładów. Pełny program targów znajduje się TUTAJ.

  Zapraszamy również na stoisko (nr 153 J), na którym będzie można m.in. szybko i wygodnie zamówić prenumeratę (do której dołączymy upominek), uzupełnić brakujące numery czasopisma, wymienić poglądy nt. publikowanych treści, a przy odrobinie szczęścia spotkać niektórych stałych autorów. W kwietniowym wydaniu na str. 9 został zamieszczony bilet uprawniający (po uprzedniej rejestracji online, którą można przeprowadzić TUTAJ) do bezpłatnego wstępu na targi dla jednej osoby.

  Do zobaczenia w Sosnowcu!

  Red., Fot. ADP

 • Sygnaliści po raz dziewiąty zmierzą się w konkursie „O Róg Zbramira”

  Już w najbliższą sobotę (22 kwietnia) dźwięki rogów myśliwskich rozbrzmią na dziedzińcu niepołomickiego zamku królewskiego. Tego dnia odbędzie się bowiem IX Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”. Swój udział w nim zapowiedziało 150 solistów oraz dwa zespoły reprezentujące Czechy. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 9.00.
   
  W ramach imprezy oprócz rywalizacji w wykonywaniu sygnałów zostanie przeprowadzony także konkurs muzyki myśliwskiej.

   
  Nowością w tej edycji będzie losowanie wśród startujących muzyków małego rogu myśliwskiego typu pless marki Lídl (nie mylić z popularną siecią dyskontów!). Tradycyjnie patronująca wydarzeniu TVP Kraków nada jednemu z uczestników tytuł najbardziej medialnej postaci. Natomiast najlepszy solista w klasie A otrzyma nagrodę specjalną – róg myśliwski ufundowany przez Urszulę Nowogórską, przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego, która sprawuje honorowy patronat nad wydarzeniem. Przeprowadzona zostanie też odrębna klasyfikacja leśników.
   
  W tym roku gwiazdy koncertu galowego (zaplanowanego na godz. 16.30) to Chór Canticum Canticorum przy parafii św. Barbary w Libiążu oraz Zespół Pieśni Myśliwskiej Nemrod. W trakcie występu zostanie rozstrzygnięta również druga edycja konkursu fotograficznego „Róg Zbramira w obiektywie”, który organizują RDLP w Krakowie oraz Nadleśnictwo Niepołomice. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w czasie całego wydarzenia.
   
  Szczegółowy program oraz zestawy sygnałów w poszczególnych klasach można znaleźć TUTAJ. sprawuje patronat prasowy nad konkursem. Zapraszamy do Niepołomic!
   
  Red., Fot. ADP