strona główna

Aktualności

Warsztaty dla wyżłów w Ciechanowie

Warsztaty dla wyżłów w Ciechanowie
Lipiec 03 15:55 2019 Wydrukuj

ZO PZŁ w Ciechanowie, KŁ „Ponowa” w Mławie oraz Klub Wyżłów PZŁ zapraszają na warsztaty dla wyżłów organizowane z inicjatywy Piotra Rudnickiego – myśliwego, doświadczonego menera, od początku swojej łowieckiej przygody związanego z wyżłami, prelegenta kynologicznego dla nowo wstępujących oraz członka okręgowej komisji kynologicznej. Wraz z żoną prowadzi on hodowlę małego münsterländera Musterland FCI.
 
W programie dwuetapowych warsztatów znalazły się: omówienie ras psów i ich podział, nauka apelu, obycie ze strzałem, nauka respektowania zwierzyny, nauka odnajdywania zguby, aport z lądu i wody, aport drapieżnika oraz praca na lince tropowej. Pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań odbędzie się 21 lipca br. na strzelnicy myśliwskiej w Chotumiu k. Ciechanowa (start o godz. 8.30). Jak wyjaśnia Andrzej Miturski z zarządu Klubu Wyżłów PZŁ, zostanie ono poświęcone głównie zagadnieniom teoretycznym oraz posłuszeństwu i będzie wprowadzeniem do późniejszych zajęć praktycznych. W trakcie warsztatów przewidziano także prezentację ćwiczeń, które należy wykonać samodzielnie w domu z własnym psem w celu zwiększenia efektywności drugiego etapu szkolenia. Termin wyznaczono wstępnie na okres po 15 sierpnia. Odbędzie się ono w warunkach naturalnych, w terenie porośniętym łatwiejszymi i trudniejszymi szuwarami. Zostaną zapewnione świeżo strzelone dzikie kaczki oraz lis, jako że zaplanowano prace tropowe i włóczki.
 
Koszty uczestnictwa w pierwszym spotkaniu są symboliczne. Dla osób należących do PZŁ z opłaconą składką roczną na 2019 r. wyniosą one 40 zł, a w przypadku myśliwych z okręgu ciechanowskiego – 20 zł. Niepolujący członkowie ZKwP z opłaconą składką roczną na 2019 r. muszą wnieść kwotę 50 zł. Dla osób stowarzyszonych w Klubie Wyżłów PZŁ udział w szkoleniu jest bezpłatny.
 
Na warsztaty można się zgłaszać do 18 lipca br. przez formularz na stronie Klubu Wyżłów PZŁ (w rubryce „Na jakim elemencie szkolenia chciałaby/chciałby Pani/Pan skupić swoją pracę z psem” należy wpisać „warsztaty Ciechanów”). Planowane jest stworzenie grupy uczestników nieprzekraczającej 14 osób.
 
Red., Fot. arch. Piotra Rudnickiego

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.