Zakaz noszenia broni również w Warszawie

Zakaz noszenia broni również w Warszawie
Czerwiec 22 11:44 2017 Wydrukuj

Do dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oczekuje na stanowiska wobec projektu rozporządzenia ws. wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Jego treść została zmieniona w stosunku do wersji pierwotnej z 5 czerwca. W związku z przeniesieniem forum państw Trójmorza oraz Global Forum (konferencja dotycząca bieżącej polityki i ekonomii w naszej części Europy) z Wrocławia do Warszawy obostrzenia planowane na okres od 5 do 8 lipca obejmą obszar miasta stołecznego.

 
Ponadto, na wniosek wojewody dolnośląskiego, zakazy zostaną wprowadzone w całym podległym mu województwie od 18 do 31 lipca. Wynikają one z organizowanych we Wrocławiu (od 20 do 30 lipca) Światowych Igrzysk Sportowych The World Games (nazywanych igrzyskami sportów nieolimpijskich).
 
Proponowany termin zakazu w Małopolsce pozostał bez zmian. Przypomnijmy, że potrwa on od 1 do 13 lipca br. (a zatem obejmie pełnię, która wypada 9 lipca) na terenie całego województwa i będzie się wiązał z organizacją 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie.
 
Projekt rozporządzenia można znaleźć TUTAJ.
 
Red., Fot. ADP

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.