Ustawa Izdebskiego pod obradami pozaparlamentarnego zespołu ekspertów

Ustawa Izdebskiego pod obradami pozaparlamentarnego zespołu ekspertów
Czerwiec 14 10:26 2017 Wydrukuj

Z inicjatywy marszałka seniora Kornela Morawieckiego został utworzony Pozaparlamentarny Zespół Ekspertów do prac nad projektem ustawy o narodowej gospodarce łowieckiej forsowanej w szeregach partii rządzącej przez przewodniczącego OPZZRiOR Sławomira Izdebskiego. Wszystko wskazuje więc na to, że nie tak szybko trafi on do Sejmu jako inicjatywa poselska PiS-u (o czym informowaliśmy TUTAJ).
 
Niestety, nie jest znana lista członków zespołu ani harmonogram jego posiedzeń (wiemy jedynie, że pierwsze spotkanie odbyło się 31 maja). Członkowie gremium eksperckiego nie przewidują ujawniania mediom szczegółów dyskutowanych zmian w ustawie przed wypracowaniem ostatecznego stanowiska. Dyrektor biura Koła Poselskiego Wolni i Solidarni (na którego czele stoi Morawiecki) Halina Zbyszyńska poinformowała jedynie, że spotkania będą organizowane na terenie Sejmu z częstotliwością wymaganą postępem prac.
 
Jednocześnie, jak się dowiadujemy z Departamentu Edukacji i Komunikacji Ministerstwa Środowiska, powołany w lutym br. przez ministra Szyszkę zespół ds. opracowania projektu ustawy dotyczącej odszkodowań za szkody łowieckie (pisaliśmy o nim TUTAJ) nie przedstawił propozycji zmian w przewidzianym terminie, czyli do końca kwietnia. Jego prace wciąż trwają.
 
Red., Fot. TTstudio/Fotolia

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.