strona główna

Konkursy

​ Rozstrzygnięcie konkursu „Z dzikiem pod strzechy”

​ Rozstrzygnięcie konkursu „Z dzikiem pod strzechy”
Grudzień 29 11:33 2020 Wydrukuj

W pierwszej odsłonie konkursu kulinarnego firmy Swarovski Optik i naszej redakcji, w tym roku przebiegającego pod hasłem „Z dzikiem pod strzechy”, wygrał Adam Cieśla z Żubrowa (Lubuskie). W jego ręce powędruje nagroda główna – luneta obserwacyjna Swarovski Optik CTC 30x75. Pan Adam, jak sam napisał w zgłoszeniu, jest myśliwym już w czwartym pokoleniu i od początku fascynowała go dziczyzna. Serwuje ją swojej rodzinie i znajomym w różnej postaci i z rozmaitymi dodatkami, ale najbardziej lubi najprostsze przepisy.

 
Biorąc udział w konkursie, chciał podkreślić, że do gotowania nie trzeba być szefem kuchni ani mieć bogato wyposażonej spiżarni i szukać trudno dostępnych produktów. W dzisiejszej dobie, kiedy dziczyznę można kupić bezpośrednio od koła za małe pieniądze, Adam Cieśla postanowił zachęcić wszystkich do przyrządzania tak pysznego i zdrowego mięsa. Do konkursu przesłał 18 przepisów. Wśród nich m.in.: leczo z nerek, policzki duszone w warzywach, burgery, ogórkowa na kości karkowej, pierogi z płuckami, bruschetta z sercem dzika i boczniakami czy flaczki z ozorków. Przepisy będziemy prezentować w kolejnych numerach .  

Komisja konkursowa zadecydowała także o wyróżnieniu Joanny Multańskiej z Rawicza, Piotra Małża z Rucianego-Nidy i Zygmunta Szycha z Tarnowa.

Zwycięzcy gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a czytelników „Braci” zapraszamy do spróbowania swoich sił w kolejnej odsłonie konkursu. W 2021 r. będziemy zachęcać do zmierzenia się w kuchni z sarniną.

Redakcja, Fot. archiwum konkursu 
„Z dzikiem pod strzechy”

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.