strona główna

Konkursy

Regulamin konkursu na zagospodarowanie całego dzika „Z dzikiem pod strzechy”

Regulamin konkursu na zagospodarowanie całego dzika „Z dzikiem pod strzechy”
Wrzesień 01 17:26 2020 Wydrukuj

Myśliwi w Polsce stanęli przed koniecznością większego odstrzału dzików, co spowodowało znaczący wzrost ilości dziczyzny. Mięso dzików coraz częściej gości na naszych stołach. To doskonały moment na wypromowanie jedzenia dziczyzny wśród niemyśliwych. Podzielmy się sposobami na kulinarne wykorzystanie tuszy dzika. Nauczmy społeczeństwo, jak może spożytkować taką tuszę kupioną w kole łowieckim lub firmie handlującej dziczyzną.

Prace konkursowe powinny jak najszczegółowiej opisywać zagospodarowanie całej tuszy dzika (łącznie z narogami). Prosimy o skupienie się na osobnikach o wielkości od 20 do 40 kg (po wypatroszeniu i oskórowaniu). Liczą się: pomysłowość, innowacyjność, maksymalne wykorzystanie tuszy, prostota przepisów i przystępność dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z gotowaniem.

Propozycje należy nadsyłać do końca października br. na adres redakcji (braclowiecka@oikos.net.pl lub Redakcja „Braci Łowieckiej”, ul. Kaliska 1 m. 7, 02-316 Warszawa z dopiskiem
„Konkurs kulinarny”).

Nagrodą główną w konkursie jest luneta obserwacyjna Swarovski Optik CTC 30x75. Każdy z uczestników za zajęcie od drugiego do piątego miejsca otrzyma dyplom i upominki reklamowe .

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć TUTAJ. Poniżej zamieszczamy warunki uczestnictwa i zasady wyłonienia zwycięzców.


Red., Fot. archiwum


Zasady udziału i warunki uczestnictwa w Konkursie

  1. Do Konkursu można zgłaszać wyłącznie autorskie opisy wykorzystania kulinarnego całej tuszy dzika (łącznie z narogami). Opisy powinny być jak najszczegółowsze. Uczestnicy powinni się skupić na osobnikach o wadze od 20 do 40 kg (po wypatroszeniu i oskórowaniu).
  2. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, a także przynajmniej trzy dobrej jakości zdjęcia potraw zgłaszanych do konkursu, o rozmiarze pliku minimum 1 MB. Konieczne jest również przesłanie opatrzonej własnoręcznym podpisem informacji o zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu i jego akceptacji, a także zgody na wykorzystanie danych osobowych do celów związanych z przeprowadzeniem Konkursu, określonych w Regulaminie. Wzór gotowego formularza zgłoszeniowego stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
  3. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa dokona wyboru najlepszej pracy według następujących kryteriów: pomysłowość, innowacyjność, maksymalne wykorzystanie tuszy, prostota przepisów i przystępność dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z gotowaniem.
  4. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 31 października 2020 r. Można je przesyłać drogą elektroniczną na adres braclowiecka@oikos.net.pl lub pocztą tradycyjną: Redakcja „Braci Łowieckiej”, ul. Kaliska 1 m. 7, 02-316 Warszawa (z dopiskiem na kopercie „Konkurs kulinarny”), wraz z wypełnionym formularzem konkursowym, o którym mowa w pkt IV.2.
  5. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w „Braci Łowieckiej” nr 12/2020 oraz w witrynie internetowej „Braci Łowieckiej” (www.braclowiecka.pl) w listopadzie 2020 r. Zwycięzcy zostaną także powiadomieni telefonicznie.

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.