strona główna

Konkursy

Młodzieży, do piór! Rozpoczynamy IV edycję konkursu „Zakochani w lesie”

Młodzieży, do piór! Rozpoczynamy IV edycję konkursu „Zakochani w lesie”
Wrzesień 06 11:21 2017 Wydrukuj

Wspólnie z ZSL im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie już po raz czwarty ogłaszamy konkurs literacki „Zakochani w lesie” na opowiadanie i (lub) wiersz inspirowane pięknem polskiej przyrody oraz znaczeniem leśnictwa i łowiectwa w kulturze i historii Polski. Z niecierpliwością czekamy na prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu leśnym i przyrodniczym. Przyjmujemy je do 15 października 2017 r. na naszą skrzynkę e-mailową braclowiecka@oikos.net.pl (w temacie wiadomości prosimy wpisać „Konkurs literacki”).
 
Spośród nadesłanych prac jury wybierze te, których autorzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w rundzie finałowej (listę nazwisk opublikujemy na naszej stronie internetowej 24 października). Odbędzie się ona 8–9 listopada 2017 r. w ZSL w Rucianem-Nidzie. Pierwszego dnia zaplanowano wizytę młodzieży w leśniczówce Pranie, gdzie znajduje się Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a nazajutrz komisja konkursowa oceni prezentację pracy przez autora (albo wskazaną przez niego osobę). Może też zadać mu pytania dotyczące pracy lub ogólnej wiedzy leśno-łowiecko-przyrodniczej.
 
Regulamin konkursu literackiego można pobrać TUTAJ, formularz zgłoszeniowy – TUTAJ (format PDF) i TUTAJ (prace bez wypełnionego formularza nie będą przyjmowane), plakat wydarzenia zaś – TUTAJ.
 
Zainteresowanym życzymy dużo weny (a nadchodząca wielkimi krokami jesień sprzyja poetyckim nastrojom) i zachęcamy do udziału!
 
Red., Fot.
newrossosh/Fotolia
 

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.