strona główna

Konkursy

Najciekawsze poroże byka jelenia sezonu 2016/2017 wyłonione!

Najciekawsze poroże byka jelenia sezonu 2016/2017 wyłonione!
Maj 24 10:01 2017 Wydrukuj

W pierwszej edycji konkursu i FH Knieja z Krakowa na najciekawsze poroże byka jelenia otrzymaliśmy 25 zgłoszeń. To niemało, zważywszy na fakt, że deformacje wieńca jelenia stanowią zjawisko rzadsze niż w przypadku parostków sarny. Dokonanie wyboru spośród 10 trofeów wytypowanych w głosowaniu internautów nie było łatwe i wiązało się, jak to się zdarza również przy okazji konkursu na parostki, z burzliwą wymianą zdań między członkami komisji konkursowej. Ostatecznie zwyciężył jednak myłkus strzelony przez Andżelikę Matejko 2 września 2016 r. na terenie obwodu dzierżawionego przez WKŁ nr 244 „Orzeł” w Koszalinie. Oprócz ciekawej wielotykowej formy wieńca na uwagę zasługuje także jego masa, która po preparacji wyniosła 7,5 kg.

 

Pani Andżelika weźmie udział w trzydniowym polowaniu zbiorowym na łosie w Szwecji, które odbędzie się w październiku br. Zwiedzi też fabrykę amunicji firmy Norma – głównego sponsora konkursu (jej przedstawicielem w Polsce jest FH Knieja z Krakowa). Swoimi wrażeniami z wyjazdu podzieli się na łamach .

Zdobywcy pozostałych trofeów z finałowej dziesiątki zostaną uhonorowani nagrodami pocieszenia (wyślemy je pocztą). Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Zachęcamy do obejrzenia galerii konkursowej na www.braclowiecka.pl/galeria. Trofea z pierwszej dziesiątki można zobaczyć poniżej.

Red., Fot. Archiuwm konkursu BŁ i FH Knieja w Krakowie na najciekawsze poroże byka jelenia

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.