strona główna

Konkursy

Konkurs na najciekawsze parostki sezonu 2017/2018

Konkurs na najciekawsze parostki sezonu 2017/2018
Maj 09 12:46 2017 Wydrukuj

W ubiegłorocznej edycji konkursu na najciekawsze parostki zostało zaprezentowanych ponad pół setki trofeów, wśród których bezkonkurencyjny okazał się osobliwy myłkus strzelony przez Andrzeja Prokopowicza w obwodzie WKŁ „Świt” w Zamościu. Przez 6 lat trwania konkursu mogliśmy więc oglądać bogactwo form parostków przeszło 300 kozłów. Ich ocena, zresztą podobnie jak same polowania na rogacze, za każdym razem wzbudzała wiele emocji. Nic w tym dziwnego, skoro wyobraźnię myśliwego rozpalają nie tyle rekordowe, medalowe kozły, ile właśnie fantazyjne myłkusy.

 
Kto z nas, selekcjonerów, nie chciałby mieć w swojej kolekcji niezwykle ukształtowanego capa, budzącego nieskrywany podziw kolegów?

Uznanie któregoś myłkusa za ładniejszego czy rzadszego ma subiektywny charakter. Dla zdobywcy jego trofeum zawsze będzie tym najpiękniejszym, szczególnie gdy wiąże się z nim emocjonująca historia łowieckich zmagań. Niewątpliwie warto się nim pochwalić przed kolegami, poddając swoją zdobycz także ich ocenie. Aby to ułatwić, ogłaszamy kolejną, siódmą już edycję konkursu na najciekawsze parostki. Wierzymy, że i ten sezon zaskoczy nas równie niespotykanymi formami sarniego poroża co w poprzednich latach. Na zgłoszenia czekamy do 16 października br. Zdjęcia myłkusów zgłoszonych do konkursu będziemy sukcesywnie zamieszczać w galerii na naszej stronie internetowej.
 
Zgodnie ze sprawdzoną przez lata formułą internauci wybiorą spośród nich 10 finałowych trofeów (decyduje największa liczba pozytywnych ocen). Wytypowaną dziesiątkę oceni zaś komisja konkursowa, której członkowie niezależnie od siebie przyznają każdemu trofeum od 1 do 10 punktów. Myśliwy, którego parostki zdobędą najwięcej punktów, otrzyma nagrodę główną – lornetkę Swarovski SLC 8x42, ufundowaną przez firmę Swarovski Optik, o wartości 1650 euro. Pozostali laureaci zostaną nagrodzeni upominkami.
 
WARUNKI UCZESTNICTWA
 1. Do tegorocznej, VII edycji konkursu można zgłaszać wyłącznie rogacze pozyskane w bieżącym sezonie (2017/2018).
   
 2. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko myśliwego, adres, telefon kontaktowy, datę i miejsce pozyskania rogacza oraz zaświadczenie od dzierżawcy obwodu o jego pozyskaniu zgodnie z odstrzałem (może to być skan druku upoważnienia do wykonywania polowania z adnotacją o pozyskaniu myłkusa), a także przynajmniej jedno dobrej jakości zdjęcie trofeum o rozmiarze co najmniej 1 MB. Konieczne jest również przesłanie oświadczenia o treści: »Oświadczam, że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa w Konkursie „Braci Łowieckiej” i firmy Swarovski Optik na najciekawsze parostki i akceptuję te warunki«.
   
 3. Każdy myśliwy może zgłosić dowolną liczbę pozyskanych przez siebie ciekawych trofeów rogaczy. W przypadku gdy kilka z nich znajdzie się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych, do finału przechodzi jedno, które uzyskało największą liczbę punktów w głosowaniu internetowym. Pulę 10 trofeów podlegających ocenie komisji konkursowej uzupełnia wówczas kolejne najwyżej ocenione trofeum z galerii.
   
 4. Myśliwi, których parostki zakwalifikowały się do pierwszej trójki najciekawszych trofeów sezonu, zobowiązują się do ich bezpłatnego udostępnienia redakcji „Braci Łowieckiej” na potrzeby przygotowania ekspozycji podczas krajowych targów łowieckich w 2018 r. Odbiorem (w tym pokryciem kosztów przesyłek) i zabezpieczeniem trofeów zajmuje się redakcja „Braci Łowieckiej”.
   
 5. Wszyscy myśliwi, których trofea zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki, zobowiązują się do przygotowania opowiadania relacjonującego okoliczności pozyskania rogacza, które zostanie opublikowane na łamach „Braci Łowieckiej”, oraz zgadzają się na opublikowanie swojego wizerunku w materiałach promujących konkurs i na łamach „Braci Łowieckiej”, w witrynie internetowej i na fanpage’u „Braci Łowieckiej” na portalu Facebook, a także na platformach należących do sponsora.
   
 6. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 16 października br. Można je przesyłać drogą elektroniczną na adres braclowiecka@oikos.net.pl lub pocztą: skr. poczt. 54, 00-973 Warszawa (z dopiskiem na kopercie „Myłkus”).
   
 7. Szczegóły wręczenia nagrody głównej zostaną ustalone telefonicznie ze zwycięzcą konkursu. Upominki zostaną wysłane pocztą.

Nadesłane zdjęcia będziemy na bieżąco zamieszczać na naszej stronie internetowej www.braclowiecka.pl w zakładce Galeria. Internauci będą mogli oceniać parostki przez miesiąc – od 20 października do 20 listopada br. – komisja konkursowa dokona zaś oceny do końca listopada br.
 
Wyniki podamy w styczniowym numerze .

Zwycięskie trofea z poprzednich sześciu edycji konkursu można obejrzeć w galerii poniżej.

Red., Fot. Archiwum konkursu

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.