strona główna

Konkursy

VI edycja konkursu BŁ i firmy Swarovski Optik na najciekawsze parostki

Maj 23 13:03 2016 Wydrukuj

Minione pięć edycji konkursu na najciekawsze parostki, podczas których zaprezentowano przeszło 300 myłkusów, jest najlepszym dowodem na to, że wyobraźnię łowców rozpalają nie tyle rekordowe, medalowe kozły, ile fantazyjne myłkusy. Kto z nas, selekcjonerów, nie chciałby mieć w swojej kolekcji niezwykle ukształtowanego capa? Poszukiwania wyróżniających się, niebanalnych trofeów wyznaczają rytm sezonu polowań na rogacze, a zostają podjęte na długo przed jego rozpoczęciem.
 


Ocena, który myłkus jest ładniejszy czy rzadszy, ma subiektywny charakter. Dla zdobywcy jego trofeum zawsze będzie „naj”, ale warto się nim pochwalić przed kolegami i poddać swoją zdobycz również ich ocenie. Dlatego ogłaszamy kolejną, szóstą już edycję konkursu na najciekawsze parostki. Na zgłoszenia czekamy do 17 października br. Zdjęcia myłkusów zgłoszonych do konkursu będziemy sukcesywnie zamieszczać w galerii na naszej stronie internetowej.
 
Internauci wybiorą spośród nich 10 finałowych trofeów (decyduje największa liczba pozytywnych ocen). Wytypowaną dziesiątkę oceni komisja konkursowa, której członkowie niezależnie od siebie przyznają każdemu trofeum od 1 do 10 punktów. Myśliwy, którego parostki zdobędą najwięcej punktów, otrzyma nagrodę główną – lornetkę Swarovski SLC 8x42, ufundowaną przez firmę Swarovski Optik, o wartości 1620 euro. Pozostali laureaci zostaną nagrodzeni upominkami.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA
 1. Do tegorocznej, VI edycji konkursu można zgłaszać wyłącznie rogacze pozyskane w bieżącym sezonie (2016/2017).
   
 2. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko myśliwego, adres, telefon kontaktowy, datę i miejsce pozyskania rogacza oraz zaświadczenie od dzierżawcy obwodu o jego pozyskaniu zgodnie z odstrzałem (może to być skan druku upoważnienia do wykonywania polowania z adnotacją o pozyskaniu myłkusa), a także przynajmniej jedno dobrej jakości zdjęcie trofeum o rozmiarze co najmniej 1 MB.
   
 3. Każdy myśliwy może zgłosić dowolną liczbę pozyskanych przez siebie ciekawych trofeów rogaczy. W przypadku gdy kilka z nich znajdzie się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych, do finału przechodzi jedno, które uzyskało największą liczbę punktów w głosowaniu internetowym. Pulę 10 trofeów podlegających ocenie komisji konkursowej uzupełnia wówczas kolejne najwyżej ocenione trofeum z galerii.
   
 4. Myśliwi, których parostki zakwalifikowały się do pierwszej trójki najciekawszych trofeów sezonu, zobowiązują się do ich udostępnienia redakcji „Braci Łowieckiej” na potrzeby przygotowania ekspozycji podczas krajowych targów łowieckich w 2017 r. Odbiorem (w tym pokryciem kosztów przesyłek) i zabezpieczeniem trofeów zajmuje się redakcja „Braci Łowieckiej”.
   
 5. Wszyscy myśliwi, których trofea zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki, zobowiązują się do przygotowania opowiadania relacjonującego okoliczności pozyskania rogacza, które zostanie opublikowane na łamach „Braci Łowieckiej”, oraz zgadzają się na opublikowanie swojego wizerunku w materiałach promujących konkurs i na łamach „Braci Łowieckiej”.
   
 6. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 17 października br. Można je przesyłać drogą elektroniczną na adres braclowiecka@oikos.net.pl lub pocztą: skr. poczt. 54, 00-973 Warszawa (z dopiskiem na kopercie „Myłkus”).
   
 7. Szczegóły wręczenia nagrody głównej zostaną ustalone telefonicznie ze zwycięzcą konkursu. Upominki zostaną wysłane pocztą. 
Nadesłane zdjęcia będziemy na bieżąco zamieszczać na naszej stronie internetowej www.braclowiecka.pl w zakładce Galeria. Internauci będą mogli oceniać parostki przez miesiąc – od 21 października do 21 listopada br. – komisja konkursowa dokona zaś oceny do końca listopada br.
 
Wyniki podamy w styczniowym numerze .

Red., Fot. Archiwum konkursu

 

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.