strona główna

Konkursy

Digiscoper of the Year – dziesiąta edycja konkursu fotograficznego

Czerwiec 11 16:17 2015 Wydrukuj

1 czerwca br. firma Swarovski Optik zainaugurowała dziesiątą już edycję konkursu Digiscoper of the Year. Mogą w nim startować pasjonaci fotografii, którzy utrwalają obrazy przyrody przy użyciu kamery, aparatu cyfrowego lub smartfona oraz lunet i lornetek. Zgłoszenia w kategoriach „Ruch i działanie”, „Portret i makro”, „Ssaki” oraz „Filmy” będą przyjmowane do 30 września br.

 
Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca (jeden fotograf wyłoniony z grona czterech najlepszych w poszczególnych kategoriach) stanowi komplet sprzętu do digiscopingu marki Swarovski Optik, na który składają się: luneta obserwacyjna z modułem muszli ocznej ATX lub STX, moduł obiektywu 25–60x85, adapter do aparatu, szyna lunety oraz statyw i głowica statywu. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy otrzyma także grawerowaną statuetkę wykonaną w zakładzie Swarovski Optik w Absam. Laureaci pozostałych trzech kategorii dostaną lornetki Swarovski Optik EL 32.
 
Aby uczcić okrągłą rocznicę, organizator przewidział ponadto dodatkową kategorię – „Zwierzęce igraszki”. Obejmuje ona zabawne ujęcia z fauną w roli głównej. Kategoria ta stanowi odrębny minikonkurs z niezwykłym jury. Zwycięzcę wyłonią bowiem dzieci z zakładowego przedszkola firmy Swarovski Optik w Absam, a nagrodą będzie plecak pełen niespodzianek.
 
„Digiscoper of the Year” na Facebooku
Co miesiąc komisja konkursowa Swarovski Optik będzie wybierać dziewięć zdjęć spośród wszystkich zgłoszonych w danym miesiącu prac i publikować je na profilu facebook.com/swarovskioptik.nature. Miłośnicy digiscopingu mogą regularnie głosować na fotografie, które najbardziej im się podobają (wystarczy kliknąć „Lubię to”). Za pośrednictwem Facebooka wybiorą oni również najpopularniejszy film miesiąca. Prace cieszące się największym zainteresowaniem będą nagradzane firmową kurtką Swarovski Optik oraz adapterem PA-i5 do smartfona iPhone 5/5s.

 

 

Co trzeba wiedzieć, aby wziąć udział w konkursie
Do wykonania prac konkursowych można użyć kamery lub aparatu cyfrowego albo smartfona oraz dowolnej lunety, lornetki i okularu. Jedynym sposobem zgłoszenia zdjęć jest przesłanie pliku za pośrednictwem strony www.digiscoperoftheyear.com. Filmy należy z kolei przekazywać wyłącznie za pośrednictwem serwisów YouTube/Vimeo. Czas ich trwania nie może przekraczać 120 sekund, a rozdzielczość powinna wynosić co najmniej 720 px. Fotografie i filmy poddane obróbce cyfrowej nie mogą brać udziału w konkursie. Dopuszcza się retuszowanie zdjęć jedynie w zakresie kontrastu, jasności oraz ostrości obrazu. W takim przypadku trzeba również udostępnić oryginalne zdjęcie lub film w wersji nieretuszowanej.
 
Więcej informacji nt. konkursu znajduje się na stronie www.digiscoperoftheyear.com.
 
Oprac. na podst. mat. pras. Swarovski Optik,
Fot. Michael Gibson (DOY 2014), Òscar J González Hernández (DOY 2010)

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.