strona główna

Galeria wideo

Puchar Beretta & Sako 2016

Październik 28 01:01 2016 Wydrukuj

W 2011 r. Puchar Beretta & Sako zniknął z kalendarza imprez strzeleckich. Wówczas w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się ostatnia edycja tych zawodów. Po pięciu latach przerwy – w 2016 r. – powróciły, jednak już w zmienionej, odbiegającej od prawideł PZŁ formule. Wśród rozgrywanych konkurencji pojawił się m.in. Compak Sporting. Zrezygnowano natomiast z przelotów oraz zająca w przebiegu.

Zawody zostały zorganizowane 16 lipca br. przez firmę Kaliber sp. z o.o. (krajowego importera m.in. Beretty i Sako) we współpracy z ZO PZŁ w Warszawie, a areną zmagań była strzelnica myśliwska w Suchodole. Patronat prasowy nad wydarzeniem sprawowała m.in. „Brać Łowiecka”. Nad przebiegiem rywalizacji w roli sędziego głównego czuwała Grażyna Ambroziak.

Zawodników klasyfikowano w dwóch kategoriach – open oraz diany. W pierwszej z nich na podium stanęli kolejno: Jakub Gawron (646 pkt), Zbigniew Grabałowski (643 pkt) oraz Tomasz Prill (641 pkt). Jako nagrodę główną wręczono bok śrutowy Beretta 687 Sporting. 

Wśród pań pierwsze trzy miejsca przypadły Aleksandrze Dzięcioł-Gęsiarz (548 pkt), Dominice Bernackiej-Adamczyk (536 pkt) oraz Ewie Krasce (532 pkt). Zwyciężczyni wróciła do domu ze sztucerem Tikka T3 Forest.

Jak wypadły zawody rozgrywane wg nowych zasad oraz jakie dodatkowe atrakcje przygotowali na tę okazję organizatorzy, prezentujemy w krótkiej relacji wideo.