Spis treści numeru 1/2007

Fachowcy BŁ (VI) | 24
Rafał Jajor

Andrzej Szeremet – udziela porad z zakresu strzelectwa myśliwskiego 

Nowi osiedleńcy kontra autochtoni | 30
Zygmunt Pielowski

W ostatnich stuleciach fauna i flora środkowoeuropejska została „wzbogacona” nowymi gatunkami zwierząt. Zmiany wywołane przez nowych osiedleńców w rodzimych ekosystemach bądź też ich wpływ na człowieka są oceniane bardzo różnie: od całkowitej negacji do totalnej akceptacji. 

Obywatel świata w kniei, buszu i przestworzach | 40
Arnold Breulich

Michał Scipio del Campo, polski globtroter o obco brzmiącym nazwisku, przemierzył ze strzelbą wiele krajów Europy i rozległe kontynenty Afryki, Azji i Ameryki Południowej. W sumie opanował 20 języków obcych. Choć znany jest głównie jako nestor polskiego lotnictwa, na uwagę zasługują także jego przygody myśliwskie. 

Kompromitacja sądów łowieckich | 58
Eugeniusz Oborski

W demokratycznym państwie prawnym, jakim w Konstytucji mieni się Rzeczpospolita Polska, ustalenia dokonane prawomocnymi wyrokami sądów powszechnych powinny być wiążące dla sądów łowieckich. Walor taki powinny mieć zarówno skazujące, jak i uniewinniające wyroki sądów powszechnych, które sprawują przecież wymiar sprawiedliwości i ferują wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej.

Psychika a sukces strzelecki | 62
Marek Czerwiński

Podczas prowadzenia nauki strzelania, i to nie tylko na średnie i duże dystanse, wiele razy miałem do czynienia z sytuacją, gdy możliwości strzelców – żołnierzy lub myśliwych – ograniczał brak wiary we własne siły.