strona główna

Aktualności

Zbiórka na rzecz Kubusia Jankowskiego

Zbiórka na rzecz Kubusia Jankowskiego
Luty 28 13:23 2019 Wydrukuj

O tym, że myśliwi bezinteresownie pomagają i angażują się w działania charytatywne, nie trzeba nikogo przekonywać, a informacje o inicjatywach podejmowanych przez grono polujących pojawiają się regularnie również na łamach „Braci Łowieckiej”. W ostatnich dniach nasze środowisko zmobilizowało się przy okazji zbiórki pieniędzy na rzecz sześcioletniego Kubusia Jankowskiego, u którego w połowie lutego zdiagnozowano nieoperacyjnego guza pnia mózgu. Krajowi specjaliści rozkładają ręce, a polskie szpitale oferują tylko chemio- i radioterapię. Obecnie jedyną szansę na badania i podjęcie próby leczenia dają kliniki zagraniczne, ale na własny koszt rodziny.
 

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Zurychu została już przesłana dokumentacja i opłacono wstępną konsultację medyczną. Rodzice czekają na dalsze wskazówki. Są także w kontakcie z Kliniką Chirurgii Dziecięcej Uniwersytetu w Monachium.
 
Ojciec chłopca, Dorian Jankowski, to nasz kolega po strzelbie, od 2016 r. myśliwy i członek KŁ nr 7 „Łoś” w Pabianicach (jego zainteresowanie łowiectwem trwało jednak znacznie dłużej i zostało odziedziczone po dziadku), pszczelarz oraz honorowy dawca krwi (do tej pory oddał jej ponad 20 litrów). Jednym z jego marzeń jest przekazanie synowi swoich pasji.

 
 
Wsparcia finansowego na leczenie chłopca można udzielać przez wpłaty na subkonto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” (istnieje opcja m.in. dokonywania szybkich przelewów bezpośrednio przez system Dotpay czy przekazania na wskazany numer konta 1% podatku). Polujący koledzy Doriana Jankowskiego z okręgu łódzkiego zainicjowali zaś charytatywną licytację przedmiotów na grupie „Licytacje dla Kubusia” na Facebooku oraz zbiórkę pieniędzy (założony cel to 100 tys. zł) za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl  – zgromadzone tą drogą środki mogą zostać wypłacone w każdej chwili i bez żadnych formalności, np. w razie gdyby okazała się konieczna nagła podróż w celu leczenia za granicą. Równolegle trwa weryfikacja Kubusia Jankowskiego na portalu Siepomaga.pl, na którym zapewne wkrótce również ruszy zbiórka pieniędzy.
 
Chociaż obecnie stan chłopca jest stabilny, to widać objawy choroby. Nie ma czasu na zwłokę, a rodzice skorzystają z każdej pojawiającej się szansy na przywrócenie zdrowia swojego dziecka. Wierzymy, że myśliwi oraz nasi czytelnicy także tym razem nie zawiodą.
 
Z Dorianem Jankowskim można się kontaktować telefonicznie pod numerem tel. 505 228 278 lub mailowo pod adresem dorian_jankowski@onet.eu.
 
Red., Fot. archiwum rodzinne

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.