strona główna

Aktualności

Profil kandydata na łowczego krajowego

Profil kandydata na łowczego krajowego
Luty 11 12:14 2019 Wydrukuj

Na posiedzeniu NRŁ w piątek 8 lutego wbrew wstępnie planowanemu porządkowi obrad nie zostali przedstawieni nowi kandydaci na łowczego krajowego. Przewagą jednego głosu (24 za w stosunku do 23 przeciw) Rada przychyliła się natomiast do odwołania Piotra Jenocha z pełnienia tej funkcji. O przygotowanie opinii w tej sprawie zwrócił się minister środowiska.
 
Podczas piątkowego posiedzenia przygotowano i przyjęto także profil osoby pretendującej na stanowisko łowczego krajowego, uściślający wymagania, jakie musi ona spełniać.

 
Mianowicie: mieć wyższe wykształcenie, wykazać się co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym i dziesięcioletnią przynależnością do PZŁ, a także mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku łowczego krajowego. Powinna też pełnić funkcję co najmniej w zarządzie koła i dysponować uprawnieniami selekcjonerskimi.
 
Jak się dowiedzieliśmy, każdy członek NRŁ może zgłosić tylko jednego kandydata na łowczego krajowego. Chętni oprócz oświadczeń potwierdzających spełnienie powyższych wymagań będą musieli złożyć również list motywacyjny z koncepcją funkcjonowania PZŁ oraz podać informację o znajomości języków obcych.
 
Red., Fot. archiwum

Aktualizacja: Uchwała NRŁ z 8 lutego 2019 r. w sprawie kryteriów powoływania kandydatów na łowczego krajowego została kilka dni później (14 lutego) uchylona w całości przez ministra środowiska.

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.