strona główna

Aktualności

GLS odpowiada na pytania Porozumienia Organizacji Łowieckich

GLS odpowiada na pytania Porozumienia Organizacji Łowieckich
Sierpień 31 11:44 2018 Wydrukuj

Po skierowaniu pytań do GLS Poland przez Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Łowieckich i Okołołowieckich (pisaliśmy o tym TUTAJ) dyrektor zarządzający firmy wystosował oficjalne stanowisko odnoszące się do wrzawy medialnej wokół wykorzystania pojazdu z logo przedsiębiorstwa do transportu zwyżki. „(…) Nie mamy prawa, ani nie zamierzamy nikogo dyskryminować lub odmówić usługi tylko dlatego, że poglądy klienta nie są zgodne z poglądami, któregoś z naszych pracowników. (…) mogę zapewnić, że będziemy przewozić wszystko, czego przewożenie jest dozwolone przez regulacje prawne, których kształt pozostaje poza naszym wpływem oraz na co zezwala Regulamin świadczonych przez nas usług. Będziemy działać w ramach obowiązującego prawa” – czytamy.

 
W piśmie wyjaśniono również, że samochód pokazany na zdjęciach, wokół których rozpętała się internetowa nagonka z jednej strony na myśliwych, a z drugiej – na GLS, nie wchodził w skład taboru firmy. Został kupiony za granicą przez osobę prywatną. Pełną treść stanowiska publikujemy poniżej.
 
Red.
 
„GLS Poland jako część globalnej grupy logistycznej to podmiot skupiający się na świadczeniu usług z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Działamy na bardzo wielu krajach rynkach, mamy tysiące pracowników i partnerów. Działamy w bardzo różnorodnych środowiskach i w związku z tym jedną z naszych zasad jest pozostawanie neutralnym. Dlatego z zaniepokojeniem przyglądam się dyskusji, która od jakiegoś czasu trwa w mediach społecznościowych, a która rozpoczęła się od ujawnienia zdjęć świadczących o wykorzystaniu samochodu z logotypem firmy GLS do przewozu ambony myśliwskiej oraz jak sugerowano, martwych zwierząt. 
 
Chciałbym podkreślić, że naszym głównym zadaniem jest koncentrowanie się na zapewnieniu wysokiej jakości usług kurierskich. Mamy sprawnie, bezpiecznie i z użyciem najnowszych technologii przewozić towary i dostarczać paczki. Nie mamy prawa, ani nie zamierzamy nikogo dyskryminować lub odmówić usługi tylko dlatego, że poglądy klienta nie są zgodne z poglądami, któregoś z naszych pracowników. Odpowiadając na Państwa pytania mogę zapewnić, że będziemy przewozić wszystko, czego przewożenie jest dozwolone przez regulacje prawne, których kształt pozostaje poza naszym wpływem oraz na co zezwala Regulamin świadczonych przez nas usług. Będziemy działać w ramach obowiązującego prawa. Wszelkie ograniczenia co do przewozu i lista towarów wyłączonych z przewozu, wynikają z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i dotrzymania standardów oczekiwanych przez naszych klientów.
 
Warto nadmienić, że po ukazaniu się ww. zdjęć postanowiliśmy dokładnie zbadać sprawę. Jak się okazało osoba przedstawiona na zdjęciach nie jest pracownikiem ani partnerem transportowym GLS Poland. Samochód z logotypem GLS został zakupiony poza granicami Polski i jest własnością prywatną osoby zupełnie niezwiązanej z naszą firmą. Pojazd był w przeszłości zapewne wykorzystywany przez którąś z naszych siostrzanych firm, ale w momencie powstawania, tak szeroko komentowanego zdjęcia był prywatnym samochodem dostawczym i nie był już częścią naszej floty. 
 
Jest mi przykro, że z powodu szeregu niefortunnych zdarzeń znaleźliśmy się w centrum bardzo żywej i pełnej emocji dyskusji, w której ścierają się tak różne światopoglądy. Jednocześnie chciałbym zapewnić wszystkich zainteresowanych, że GLS Poland jako firma kurierska pozostanie neutralna i zajmie się tym co robi najlepiej, czyli świadczeniem usług logistycznych, dla wszystkich którzy ich potrzebują i chcą wykorzystywać zgodnie z prawem. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia rozwieją państwa wątpliwości.
 
Na zakończenie chciałbym przeprosić jeśli ktokolwiek poczuł się urażony jakimkolwiek oświadczeniem, które padło z naszej strony, niezależnie jaki światopogląd podziela. Naszą rolą nie jest bowiem ocenianie poglądów Klientów i Pracowników, tylko świadczenie usług kurierskich najwyższej jakości”.
 
Z wyrazami szacunku
Tomasz Kroll
Dyrektor Zarządzający GLS Poland

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.