strona główna

Aktualności

13. edycja Digiscoper of the Year

13. edycja Digiscoper of the Year
Czerwiec 20 15:56 2018 Wydrukuj

W 13. edycji popularnego na całym świecie konkursu Digiscoper of the Year, organizowanego przez firmę Swarovski Optik, pojawi się kilka nowości. Jego zasadniczy etap potrwa od 1 sierpnia do 30 września 2018 r. – oznacza to, że okres nadsyłania prac konkursowych został skrócony do dwóch miesięcy, aby spotęgować emocje. Tak jak dotychczas zwycięzców wyłoni jury złożone z ekspertów światowej klasy, a główną nagrodą będzie komplet sprzętu do digiscopingu marki Swarovski Optik. Organizowana w ubiegłych latach na Facebooku dodatkowa rywalizacja w ramach DOY w tym roku zostanie przeniesiona na Instagram.

 
Użytkownicy, którzy w terminie od 11 czerwca do 31 lipca br. zamieszczą na Instagramie swoje fotografie wykonane techniką digiscopową i oznaczą je hashtagiem #DOY2018, mają szansę wygrać lornetkę CL Companion.
 
Uczestnicy konkursu Digiscoper of the Year 2018 są proszeni o nadsyłanie zdjęć oraz filmów przedstawiających zwierzęta (ssaki, ptaki, gady, owady i płazy) w ich naturalnym środowisku, wykonanych aparatem cyfrowym albo smartfonem połączonym z okularem lunety obserwacyjnej lub lornetki. Prace powinny zostać przypisane do jednej z czterech kategorii: „Ruch i działanie”, „Portret i makro”, „Ssaki” oraz „Filmy”. W każdej kategorii jury wyłoni jednego zwycięzcę. Następnie spośród czworga laureatów zostanie wybrany zdobywca nagrody głównej, który otrzyma tytuł „Digiscoper of the Year 2018”.
 
Nagrodą dla zdobywcy tytułu będzie zestaw sprzętu do digiscopingu marki Swarovski Optik (moduł muszli ocznej ATX lub STX, moduł obiektywu 25–60x85, adapter do aparatu, szyna lunety oraz statyw i głowica statywu), a także statuetka wykonana przez praktykantów w warsztatach Swarovski Optik w Absam. Każdy ze zwycięzców w pozostałych trzech kategoriach otrzyma lornetkę Swarovski Optik EL 32.
 
DOY na Instagramie
W 2018 r. konkurs po raz pierwszy odbywa się równolegle na Instagramie. Prace można tam zamieszczać od 11 czerwca do 31 lipca. Po upływie tego terminu spośród wszystkich postów w kategorii zdjęcie lub film z hashtagiem #DOY2018, które zostały oznaczone także jako „SWAROVSKI OPTIK Nature”, zostanie wylosowana jedna praca. Jej autor otrzyma lornetkę Swarovski Optik CL Companion. Przypominamy, że posty konkursowe muszą być publicznie dostępne, aby dało się je wyszukać i uwzględnić w losowaniu.
 
Ważne terminy
Rozpoczęcie konkursu: 1 sierpnia 2018 r.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2018 r. (23:59:59 czasu letniego środkowoeuropejskiego)
Etap oceniania: od 1 do 14 października 2018 r. (23:59:59 czasu letniego środkowoeuropejskiego)
Ogłoszenie zwycięzców: grudzień 2018 r.
 
Partnerami konkursu są: magazyn „Birdwatch” (Wielka Brytania), Bawarskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (Niemcy), Holenderski Związek Ornitologiczny (Holandia), magazyn „Natuurfotografie Magazine” (Holandia) oraz magazyn „Bird Watcher’s Digest” (USA).
 
Mat. pras. Swarovski Optik
Fot. Najlepsze prace ubiegłorocznej edycji konkursu Swarovski Optik DOY. Tytuł „Digiscoper of the Year” zdobył po raz drugi w historii Jürgen Bergmann z Niemiec za film zatytułowany „Magiczne chwile” (ang. „Magic moments”)

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.