strona główna

Aktualności

Polonia amerykańska na rzecz Adama Smelczyńskiego

Polonia amerykańska na rzecz Adama Smelczyńskiego
Kwiecień 27 16:22 2018 Wydrukuj

Przedstawiciele Polonii amerykańskiej zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Strzelectwa Parkurowego „Husar” organizują charytatywne zawody strzeleckie w Super Sportingu (na każdej z 12 stacji znajdują się po trzy maszyny do rzutków, najpierw strzela się single – najwyżej dwa razy do jednego rzutka, później dublety i dublety symultaniczne). Dochód zostanie w całości przeznaczony na rzecz Adama Smelczyńskiego – wicemistrza olimpijskiego z Melbourne, sześciokrotnego olimpijczyka oraz wielokrotnego mistrza i medalisty mistrzostw Europy. Impreza odbędzie się 6 maja o godz. 10.00 na strzelnicy Northbrook Sports Club w Hainesville w stanie Illinois.

 
Inicjatywa zorganizowania zbiórki dla Adama Smelczyńskiego nabrała tempa podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Compak Sportingu, które odbywały się 10–14 maja na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy. W biało-czerwonych barwach wzięła w nich udział również reprezentacja PSSP „Husar” w Ameryce (organizacja zrzeszona w Polskim Stowarzyszeniu Strzelectwa Parkurowego, występująca pod polską flagą na wielu zawodach w strzelectwie parkurowym w USA). Wtedy prezes i założyciel tego stowarzyszenia (również członek PZŁ) Marek Garbarz próbował się rozeznać w aktualnej sytuacji i potrzebach strzelca, który w wyniku choroby stracił obie nogi. Jak się okazało, do tej pory udało się zgromadzić środki na protezy oraz specjalistyczny wózek, ale wciąż potrzeba pieniędzy na opłaty za pobyt w domu opieki oraz niezbędne lekarstwa. Niestety, napięty terminarz zawodów w USA nie pozwolił na wcześniejsze zorganizowanie rozgrywek. Zostały one jednak zaplanowane na ten rok. Jak widać, inicjatywa jest bliska sfinalizowania. – Wyrabiam okolicznościowe spinki, medale we wszystkich kategoriach, dyplomy. Zwycięzca otrzyma piękny puchar. Koledzy gotują bigosy i szykują inne dania. Nasze żony pomogą w kuchni. Liczę na obecność ok. 80 zawodników – mówi Marek Garbarz. Trzymamy kciuki!
 
Red., Fot. ADP
 
Na fotografii reprezentanci PSSP „Husar” w Ameryce podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Compak Sportingu w Bydgoszczy. Trzeci od prawej stoi Marek Garbarz, a czwarty – Jerzy Kamiński (prezes PSSP)

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.