strona główna

Aktualności

Ornitologia nie tylko dla myśliwych – tom I już w sprzedaży!

Ornitologia nie tylko dla myśliwych – tom I już w sprzedaży!
Kwiecień 26 14:10 2018 Wydrukuj

Nakładem Oficyny Wydawniczej Oikos ukazała się długo zapowiadana na łamach książka pt. Ornitologia nie tylko dla myśliwych” autorstwa Andrzeja G. Kruszewicza oraz Agnieszki Czujkowskiej.

Na rynku jeszcze nie było pozycji zawierającej tak wiele cennych informacji o ptakach! Publikacja została podzielona na dwie części. W pierwszej zebrano przydatne wiadomości ogólne o ptakach – przepisach prawnych ich dotyczących, anatomii i fizjologii, chorobach, a także zasadach udzielania im pomocy. Druga zaś stanowi szczegółowy opis 42 gatunków (w tym siedmiu łownych). Do niewątpliwych atutów „Ornitologii…” należą: logicznie uporządkowany tekst napisany w interesujący sposób, podpowiedzi, jak odróżniać od siebie podobne gatunki, ramki z ciekawostkami, zdjęcia i rysunki szczegółowo obrazujące dane zagadnienie oraz malownicze fotografie ptaków.

Jak piszą autorzy:
Niniejsza książka stanowi pierwszą tak bogatą skarbnicę wiedzy o ptakach, która uwzględnia to, że wiele z nich jest w Europie gatunkami eksploatowanymi łowiecko lub wręcz eksterminowanymi. Oprócz aktualnych danych o biologi ptaków zawiera przesłanie dla myśliwych, by je poznali, chronili i podziwiali, a także by wiedzieli, co się dzieje w Europie z gatunkami chronionymi w Polsce. Płynie stąd pewien ważny wniosek: ptaki wędrowne trzeba chronić w skali kontynentu, a nie kraju, bo tylko takie działania będą skuteczne w ich przypadku”.
 
Dr Andrzej G. Kruszewicz jest dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie (w ubiegłym roku nakładem OW Oikos ukazała się jego bestsellerowa książka
Hipokryzja. Nasze relacje ze zwierzętami”), a dr Agnieszka Czujkowska – kierownikiem tamtejszego Działu Rehabilitacji Zwierząt Dzikich i pracownikiem Ptasiego Azylu, gdzie przyjmuje kilka tysięcy pacjentów rocznie. Oboje deklarują swoje ogromne zamiłowanie do ptaków.

Książka w cenie 169 zł (cena dla prenumeratorów – 109 zł) jest dostępna w Klubie Sprzedaży Wysyłkowej OW Oikos (TUTAJ). Układ wewnętrzny oraz fragmenty tej publikacji można zobaczyć TUTAJ.

Red., Fot. Archiwum

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.