strona główna

Aktualności

Zawody długodystansowe Precision One

Zawody długodystansowe Precision One
Kwiecień 25 12:34 2018 Wydrukuj

Nowe zawody w strzelaniu długodystansowym zagościły w tegorocznym kalendarium imprez strzeleckich. Pierwsza edycja Precision One odbędzie się 18–19 maja na strzelnicy Casull Mesko Long Range 1500 m w Skarżysku Kościelnym. Organizatorami wydarzenia są Klub Sportowy „Świt” w Starachowicach oraz firma High Value Targets z Gorzowa Wielkopolskiego.
 
Pierwszego dnia imprezy odbędzie się trening (w jego trakcie doświadczeni strzelcy pomogą początkującym w ustawieniu celowników optycznych), drugiego zaś zostaną przeprowadzone właściwe zawody. Wśród trzech konkurencji znajdą się: strzelanie precyzyjne na odległość 500, 700 i 900 m (po 13 strzałów, punktowane 10 najlepszych), pojedynek australijski na 600 m (jeden strzał na komendę, po każdej rundzie odpada połowa zawodników) oraz pojedynek snajperski – strzały do gongów i poppera na 300, 600, 800 i 900 m (kryterium rozstrzygające stanowi czas, w jakim zostaną trafione wszystkie tarcze).
 
Do udziału w rywalizacji są dopuszczone karabiny centralnego zapłonu o maksymalnym kalibrze do 8 mm i energii wylotowej pocisku nieprzekraczającej 4500 J (wyłączono kalibry magnum oraz supermagnum). Rejestracja startujących odbywa się za pośrednictwem witryny www.precision1.pl. Na niej można też znaleźć pełny regulamin.
 
Zawody wspierają THZ Incorsa (krajowy dystrybutor marek Lapua oraz VihtaVuori), a także producenci wysokiej klasy optyki myśliwskiej i sportowej – firmy Kahles i Swarovski Optik.
 
Red., Fot. gabe9000c/Fotolia

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.