strona główna

Aktualności

Małgorzata Golińska wiceministrem od łowiectwa

Małgorzata Golińska wiceministrem od łowiectwa
Luty 23 11:56 2018 Wydrukuj

Po powołaniu w styczniu br. Andrzeja Koniecznego na dyrektora generalnego Lasów Państwowych przez ministra środowiska bez obsady pozostawało stanowisko wiceministra odpowiedzialnego w resorcie za sprawy leśnictwa oraz łowiectwa. Andrzej Konieczny pełnił te obowiązki od 2015 r. i wielokrotnie zabierał głos podczas prac legislacyjnych nad Prawem łowieckim. Przypomnijmy, że pierwsze prace nad nowelizacją po ostatnich wyborach parlamentarnych ruszyły już w grudniu 2015 r.
 
22 lutego br. nominację na wolne stanowisko sekretarza stanu odebrała z rąk ministra Henryka Kowalczyka posłanka Małgorzata Joanna Golińska.

 
Do Sejmu dostała się z listy PiS-u w październiku 2015 r. Jest członkinią Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Brała także udział w pracach podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie Prawa łowieckiego, która obradowała pod przewodnictwem poseł Anny Paluch (PiS) i w styczniu złożyła sprawozdanie końcowe. Należy również m.in. do parlamentarnych zespołów ds. budowy dróg ekspresowych S6 i S11 (jest jego wiceprzewodniczącą), ds. rozwiązywania problemów mieszkańców „Polski powiatowo-gminnej”, a także ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.
 
Minister Małgorzata Golińska urodziła się 30 października 1980 r. w Szczecinku. Z wykształcenia jest leśnikiem. Ukończyła Wydział Leśny Akademii Rolniczej im. A. Cieszkowskiego w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Pracowała jako podleśniczy oraz leśniczy w nadleśnictwie Szczecinek. Była też radną Rady Miasta Szczecinek.
 
Nowej minister pozostaje życzyć, aby na nowym stanowisku w tych trudnych dla myśliwych czasach przyczyniła się do obrony podstawowych idei przyświecających zrównoważonemu łowiectwu.
 
ADP, Fot. Ministerstwo Środowiska

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.