strona główna

Aktualności

Dobre z Lasu – LP otworzyły sklep w Warszawie

Dobre z Lasu – LP otworzyły sklep w Warszawie
Grudzień 08 15:58 2017 Wydrukuj

Dziś swoje wielkie otwarcie miał sklep z dziczyzną oraz produktami i przetworami z leśnych pożytków, który pod nazwą Dobre z Lasu uruchomiły Lasy Państwowe. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora generalnego LP Konrada Tomaszewskiego projekt udało się wprowadzić w życie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
 
Pierwszymi klientami sklepu zlokalizowanego przy ul. Grójeckiej 127 w Warszawie, w budynku siedziby Dyrekcji Generalnej LP, byli sam dyrektor Tomaszewski oraz wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Ten ostatni, własnym przykładem promując dążenia resortu do zmniejszenia zużycia woreczków foliowych, pojawił się z torbą wielokrotnego użytku i nabył m.in. suszone grzyby (których w tym sezonie nie zdążył osobiście nazbierać) oraz kawę żołędziową (bez GMO). Na półkach delikatesów leśnych znalazły się m.in. miody i przetwory pszczelarskie, soki i syropy, suszone owoce leśne, konfitury, a także zioła oraz suszone i marynowane grzyby. Mięso i wyroby z dziczyzny w dużym wyborze były dostępne pod etykietami Provincji, Lasu Huberta, Zakładu Skupu i Przetwórstwa „Myśliwiec” oraz Leśniczówki.
 
Jak poinformował Konrad Tomaszewski, docelowo zaplanowano otwarcie nawet kilkunastu sklepów sieci Dobre z Lasu, tworzonych w ramach projektu rozwojowego LP pod nazwą „Zdrowa żywność z polskich lasów”. Pierwsze, nie licząc Warszawy, ruszą placówki handlowe w Katowicach, Olsztynie i Radomiu. Dyrektor podkreślił również, że sklepy mają być nastawione nie na przynoszenie zysków, ale jedynie na promocję zdrowej, naturalnej żywności oraz jej popularyzację na polskich stołach.
 
Czy to oznacza, że cen produktów z dziczyzny należy się spodziewać niższych w stosunku do oferty rynkowej? Podajmy niektóre z nich na przykładzie mięsa i wyrobów z dziczyzny. Zacznijmy od kiełbas: krakowska sucha z jelenia – 78 zł/kg, myśliwska z jelenia – 39 zł/kg, jałowcowa z dziczyzny – 39 zł/kg. Idźmy dalej: szynka wędzona z jelenia – 48 zł/kg, comber wędzony z jelenia – 82 zł/kg, boczek rolowany z dzika – 28 zł/kg. Natomiast w przypadku mięs (produkty mrożone): łopatka bk. z dzika – 36 zł/kg, karkówka bk. z dzika – 40 zł/kg, karkówka z jelenia – 37 zł/kg, żeberka z dzika – 28 zł/kg, gulasz z dzika – 28 zł/kg, karkówka z sarny – 47 zł/kg, udziec bk. z sarny – 68 zł/kg.
 
Sklep Dobre z Lasu będzie stanowił konkurencję dla sklepu Dziki Trop (marki dystrybucyjnej firmy Elite Expeditions) od kilku lat działającego w Warszawie przy ul. Gagarina oraz dobrze wpisującego się w świadomość i oczekiwania stołecznych konsumentów.
 
Tekst ADP, Fot. Urszula Zubert/Las Polski, ADP

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.